Проблеми з ерекцією і зниження статевого потягу можуть виникнути через зайві кілограми.

Ожиріння може бути фактором ризику для розвитку цілого ряду захворювань. Наприклад, гіпертонія, атеросклероз або цукровий діабет з більшою часткою ймовірності виникає у людей, що мають велику кількість зайвих кілограмів. Ожиріння призводить до зміни гормонального балансу в організмі, що запускає цілий ряд негативних процесів. Одним з наслідків ожиріння у чоловіків є погіршення якості сексуального життя.

Якщо у жінок зоною відкладення зайвих жирів служать в першу чергу стегна і груди, то чоловіки «запасають» жири в основному в області живота. Великий круглий чоловічий живіт не просто порушує гармонійні пропорції статури, а й говорить про те, що ймовірність «заробити» проблеми в сексуальній сфері у цього чоловіка різко зросла.

Від чого чоловіки товстіють?

Основними причинами набору зайвих кілограмів є:

 • надлишкове надходження калорій
 • зменшення в організмі кількості чоловічих гормонів
 • малорухливий спосіб життя
 • спадковість

Ці фактори часто присутні одночасно і діють в комплексі.

Гормони «змушують» повніти?

Поява зайвих кілограм у чоловіків багато в чому пов’язане з віковим зменшенням виробництва чоловічих гормонів в організмі. Тестостерон регулює роботу статевої функції і в той же час необхідний для спалювання жирів. З віком його виробництво в організмі чоловіка зменшується і це може стати причиною появи зайвих кілограмів. Але ожиріння саме по собі теж провокує зменшення тестостерону у чоловіків. Справа в тому, що в жировій тканині утворюються речовини, які блокують утворення чоловічого гормону, і кількість чоловічих гормонів катастрофічно зменшується.

Тривожні симптоми

Існує ряд симптомів, які вказують на можливі проблеми з гормональним фоном, це:

 • зменшення задоволення від сексу
 • зниження сексуального потягу
 • сильна стомлюваність
 • дратівливість
 • погана працездатність
 • поганий настрій і відчуття, що кращі часи вже пройшли
 • зменшення витривалості
Надлишок калорій – шлях до ожиріння

Іншою важливою причиною, яка часто запускає процес відкладення зайвих кілограмів, а значить і впливає на гормональний фон організму, є надходження занадто великої кількості калорій з їжею. Малорухливий спосіб життя, властивий більшості наших чоловіків тільки погіршує ситуацію і робить неможливим повноцінну витрату енергії, отриманої з їжею.

Всі ці чинники «грають в одні ворота», і з часом повнота перетворюється на ожиріння.

Які проблеми у статевій сфері викликає ожиріння?

Ожиріння значно збільшує ймовірність появи у чоловіків наступних проблем в статевій сфері:

 • порушення ерекції (еректильна дисфункція)
 • зниження статевого потягу
 • безпліддя

У хлопчиків, які страждають ожирінням, можливо також порушення статевого дозрівання.

Еректильна дисфункція і ослаблення потягу

Проблеми з ерекцією можуть іноді з’являтися у здорового чоловіка. Але якщо неможливість досягти ерекції або закінчити статевий акт стає звичайною справою, то говорять про еректильну дисфункцію. Ця проблема дуже часто з’являється у чоловіків з ожирінням. Спочатку спостерігається неповна ерекція і зменшується кількість її наступів. Згодом же ерекції можуть повністю припинитися.

Ожиріння також гальмує нормальну роботу статевих чоловічих залоз, в результаті чого знижується статевий потяг. Брак тестостерону також припиняє процес дозрівання сперматозоїдів і може стати причиною безпліддя.

Сексуальну функцію можна відновити!

Будь-який нормальний чоловік хотів би зберегти своє здоров’я і сексуальну активність у будь-якому віці. Але при появі порушень в статевій сфері багато з представників сильної половини людства чомусь вважають, що процес незворотній, і зробити вже нічого не можна. Інший варіант прояви чоловічої інфантильності – надія, що можна попити «хороші ліки» і все нормалізується, і ніяких зусиль для поліпшення здоров’я прикладати не доведеться. Насправді для вирішення проблеми в сексуальній сфері при ожирінні потрібен комплексний підхід.

Обстеження та лікування

Потрібно провести обстеження і встановити ступінь гормональних порушень. За результатами обстеження лікар призначить лікарську терапію, яка допоможе відрегулювати гормональний фон. Крім того важливо виявити супутні захворювання, які можуть посилювати проблему і лікувати також і їх.

Правильне харчування

Щоб успішно боротися з еректильною дисфункцією та іншими розладами статевої сфери чоловікові треба одночасно боротися і з ожирінням. А для цього потрібно перестати переїдати і почати харчуватися збалансовано. Крім того треба підібрати меню так, щоб надлишки жирової тканини поступово зникали.

Спосіб життя

Обов’язково треба звернути увагу на спосіб життя і збільшити фізичну активність. Це запустить природні процеси нормалізації гормонального фону.

Знайти комплексний підхід до проблеми допоможе лікар. Слідкуйте за своєю фігурою, бережіть здоров’я і будьте активні й діяльні в будь-якому віці!