Під час прийдешніх новорічних свят нам потрібно обніматися частіше, так як це йде на користь здоров’ю і позбавляє від стресу.

Американські вчені з Carnegie Mellon University також встановили, що «обнімашкі» – ефективний спосіб профілактики інфекцій.
Дослідники з США встановили, що обійми й інші ніжні дотики дуже добре впливають на здоров’я людини, допомагаючи запобігати інфекції і знижуючи рівень стресу. На думку авторів дослідження, всього одного обійми достатньо для того, щоб знизити прояв симптомів хвороби. Чим більше обіймів, тим помітніший ефект.

Учені опитали 400 осіб з приводу їх особистих конфліктів і різновидів моральної підтримки, яку вони отримують. Потім всі добровольці були піддані впливу вірусу звичайної застуди і поміщені на карантин. Результати цього експерименту показали, що люди, які відчували найбільшу моральну підтримку від родичів і друзів, значно рідше ставали жертвами інфекцій через стресових ситуацій.
 
Обійми відповідали приблизно за одну третю частину того захисного ефекту, який люди отримували від соціальної підтримки. Ті ж добровольці, яких підтримували найменше, захворювали частіше, і стикалися з найбільш важкими симптомами. Як заявив автор дослідження професор психології Шелдон Коен, люди обіймають один одного, щоб демонструвати моральну підтримку, так як обійми є символом більш інтимних і тісних відносин однієї людини з іншим.
 
Відомо, що люди, які переживає якісь внутрішні психологічні конфлікти з іншими людьми, гірше переносять вірус застуди, так як їх організм менше підготовлений до боротьби проти інфекцій. А ось улюблені родичами і друзями люди частково захищені від впливу стресу, тому вони рідше страждають від депресій і тривожних станів. Результати дослідження опубліковані журналом Psychological Science.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК УНИКНУТИ ЗАСТУДИ, ЯКЩО ВСІ ЗАХВОРІЛИ

ЯК ВИЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ ЗА ОДИН ДЕНЬ?

АРОМАТЕРАПІЯ ПРИ ГРИПІ ТА ЗАСТУДІ