Вже давно ніхто не сумнівається, що вихованці роблять наше життя щасливішим, довшим і яскравішим. Гарний настрій, любов і навіть підтримка, яку ми отримуємо від пухнастих друзів – це все зрозуміло, але давайте поговоримо про факти. Перед вами дані останніх наукових досліджень про те, чому власники домашніх тварин на 15-20% рідше звертаються за медичною допомогою.

Поліпшується якість сну

Господарі, які дозволяють своїм вихованцям спати поряд з собою, краще висипаються. До таких висновків прийшли американські вчені з Центру медицини сну в клініці Майо: дослідники опитали 150 пацієнтів, більшість з яких зазначило, що улюбленець в ліжку створює відчуття розслабленості і безпеки.

Ви стаєте більш привабливими для протилежної статі

Собака

Згідно з опитуванням, проведеним у Великобританії, 40% чоловіків хотіли б зустрічатися з дівчиною, у якої є домашня тварина. А дослідження британських вчених показало, що власники звірків більш впевнені в собі, товариські і менш схильні до страхів і депресій.

Читайте також:  Дешевий овоч, який відновлює роботу кишечника і знижує ризик раку

Виходить, що людина, у якої є вихованець, виглядає товариською, життєрадісною, самовпевненою і, звичайно, турботливою в очах інших – це не риси ідеального партнера? Та й вірогідність познайомитися з ким-то, гуляючи з собакою, набагато вище, ніж сидячи удома перед комп’ютером.

Знижується ймовірність захворіти на рак

Рівно в 3 рази ви знизите ризик виникнення онкологічного захворювання, якщо заведете тварину – стверджують вчені з Стенфордського університету в Сан-Франциско. Передбачається, що справа тут, швидше за все, в загальному зміцненні імунітету, яке неминуче відбувається, коли в будинку з’являється хтось милий і пухнастий.

Нормалізується кров’яний тиск. І душевний стан

Кіт

Щоденне погладжування кішок знижує тиск у гіпертоніків. А ще вусаті позбавляють від втоми, якщо взяти їх на руки в кінці робочого дня. Собаки ж відмінно вміють слухати: їм можна розповісти про всі прикрощі та кривди – це покращує настрій, знижує стрес і повертає душевний спокій. Та що там, навіть просто думка про те, що вдома чекає любляча вас істота, допомагає справлятися з труднощами. А вчені з Університету Західної Кароліни рекомендують «терапію котиками» всім страждаючим на неврози нав’язливих станів, посттравматичним синдромом і, звичайно, депресією. Просто пухнаста панацея.

Читайте також:  Розгадана загадка розумних довгожителів
Ризик виникнення алергії у дітей зменшується

Багато хто не заводять тварин, боячись алергії на шерсть – а даремно. Вчені стверджують: якщо в ранньому дитинстві у дитини був контакт з кішкою або собакою, вона на 50% менш схильна до розвитку алергічних реакцій у дорослому житті.

Ось таку принесе користь вашому здоров’ю домашня тварина. Але тільки за однієї умови: ви повинні щиро любити і піклуватися про свого чотириногого друга. Якщо ви не впевнені в тому, що зможете стати хорошим «батьком», краще не заводьте вихованця зовсім – такий союз принесе вам тільки розчарування, а його й зовсім зробить глибоко нещасним. Тому пара слів про те, як ви можете віддячити тварину за користь, яку він приносить вашому здоров’ю:

Читайте також:  Довголіття визначається п'ятьма факторами - перевірте себе

Хороша їжа – головне, що потрібно будь-якому звірові (крім вашої любові, звичайно). Дешеві пакетики з мас-маркету, «людська» їжа – ні. Хороший, якісний корм з позначкою «преміум», «суперпреміум» або «холистик» – так.

Коти

Щеплення – раз в рік треба робити, навіть якщо у вас кішка, яка не виходить за межі квартири. Так ви убезпечите і себе, і звіра від страшних хвороб.

Стерилізація – якщо у вас племінна тварина, приплід якого принесе непоганий прибуток, процедуру можна не проводити. У всіх інших випадках операція строго обов’язкова. Так ви продовжите життя улюбленцю, знизите ризик розвитку онкологічних захворювань, поліпшите якість його життя і не допустіть підвищення популяції вуличних тварин.

Антиглистна профілактика – згідно з рекомендаціями Всесвітньої ветеринарної асоціації, її потрібно проводити для вихованця 4 рази на рік.

Джерело: zdorovieinfo