Найчастіше окулісти не рекомендують своїм пацієнтам з порушеннями зору плавати в контактних лінзах. Що ж робити? У звичайних окулярах ще ніхто не купався, лінзи заборонені, а плавати хочеться! Значить, знайомимося з інформацією про контактні лінзи і альтернативні варіанти для очей, щоб насолоджуватися плаванням.

Небезпека лінз при плаванні

Слід уникати плавання в контактних лінзах, щоб запобігти бактеріальному зараженню очей. Плавання в лінзах може привести до інфекції очей, подразнення і до хвороб, потенційно загрозливим зору, зокрема, до ураження рогівки.

Експерти наполягають на тому, що контактні лінзи не повинні піддаватися впливу води, в тому числі водопровідної та води в плавальних басейнах, океанах, озерах, гарячих джакузі і душових кабінах.

Вода є середовищем існування для незліченних вірусів і небезпечних мікробів. Один з найбільш серйозних – акантамеби (Acanthamoeba) може прикріпитися до контактних лінз і пошкодити рогівку, яка в підсумку запалюється. Захворювання акантамебного кератит пов’язано з носінням контактних лінз під час плавання і може привести до тривалої втрати зору. А якщо лікування не допомагає, може навіть знадобитися пересадка рогівки, щоб відновити втрачений зір.

Захворювання акантамебного кератиту пов’язано з носінням контактних лінз під час плавання і може привести до тривалої втрати зору.

Багаторазові лінзи у воді

Якщо вода потрапляє в очі з контактними лінзами під час купання, ви повинні видалити, очистити і продезінфікувати лінзи якомога швидше, щоб зменшити ризик подразнення очей і інфекції.

Правильний догляд за контактними лінзами знижує ймовірність подальшого забруднення. Не забувайте міняти контактні лінзи раз в 3 місяці і завжди дотримуватись рекомендацій офтальмолога.

Жорсткі газопроникні контактні лінзи ніколи не слід використовувати під час плавання, так як вони можуть випасти з ока. Навпаки, м’які контактні лінзи мають більше шансів залишитися в очах при плаванні. Потрібно враховувати, що у них пориста структура, і вони вбирають хімічні речовини і бактерії, збільшуючи ризик роздратування очей і інфекції.

Крім того, прісна вода і вода в плавальних басейнах можуть перетворити м’які лінзи в більш жорсткі. В такому випадку це призведе до значного дискомфорту.

Під час плавання вода часто потрапляє в очі. При цьому і так вимивається природна волога, зволожуюча очі. Тому хронічна сухість очей може виникати на тлі частого перебування у воді.

Одноразові лінзи при плаванні

Якщо ви вирішите поплавати в контактних лінзах, одноденні контактні лінзи – найбезпечніші. Вони призначені для носіння протягом одного дня. Такі лінзи не потрібно чистити і дезінфікувати.

Буде добре, якщо відразу після купання ви позбудетеся від одноразових лінз, щоб убезпечити себе. Промийте очі за допомогою зволожуючих крапель або штучних сліз, схвалених для використання при носінні контактних лінз. А потім вставте в очі інші одноразові лінзи.

Зверніться негайно до окуліста, якщо у вас спостерігається тривале подразнення слизової оболонки очей або чутливість до світла після носіння контактних лінз в воді.

Окуляри для плавання

Якщо ви збираєтеся застосовувати контактні лінзи і при цьому плавати, кращий спосіб зменшити ризик подразнення очей і інфекції – носити непромокальні окуляри для плавання.

Плавання в контактних лінзах може викликати подразнення очей і навіть пошкодити їх. Використання спеціальних окулярів для плавання – більш безпечний для вас спосіб ясно все бачити як над поверхнею води, так і під водою. Крім того, що окуляри для плавання захищають очі від забруднень у воді, вони знижують ризик випадання лінз з очей.

Окуляри для плавання по рецепту – ще один хороший варіант. Вони виготовляються на замовлення, щоб виправити аномалії рефракції, що дозволяє чітко бачити під водою без будь-яких ризиків, пов’язаних з плаванням в контактних лінзах.

Додаткова перевага носіння окулярів для плавання полягає в тому, що ви можете вибрати такі окуляри з сонцезахисними фільтрами, щоб уникнути шкідливого впливу сонячних променів.

Хірургія LASIK та інші альтернативи

Багато людей, особливо ті, хто ведуть активний спосіб життя і займаються спортом, вдаються до лазерної корекції очей, щоб виправити міопію (короткозорість), гіперметропію (далекозорість) або астигматизм і прощаються з окулярами або контактними лінзами.

LASIK і інші види рефракційної хірургії – такі як фоторефракціонна кератектомія і LASEK – змінюють форму рогівки за допомогою лазерного променя, керованого комп’ютером.

LASIK хірургія – безпечний спосіб виправити зір. Більшість людей забувають про те, що колись у них був поганий зір. Однак, як і в будь-який інший операції, існують ризики і ускладнення. Тому все повинно бути ретельно розглянуто доктором, перш ніж проходити процедуру.

Ще одним варіантом є ортокератологія або Орто-К – не хірургічний спосіб тимчасово виправити аномалії рефракції і зменшити залежність від окулярів або контактних лінз. Орто-К використовує спеціально розроблені контактні лінзи, які змінять рогову оболонку ока. Ви можете ясно бачити навіть після видалення лінзи. Нічні лінзи виправлять зір, що усуває необхідність носити окуляри або контактні лінзи після пробудження.

Офтальмолог підкаже вам, що краще використовувати під час плавання, якщо у вас поганий зір, і ви підберете оптимальний варіант. Очі – одне з найуразливіших місць, і тому ми їх бережемо … Бережем, як то кажуть, прямо як зіницю ока!

Джерело: All about vision

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРАВИЛА ДОГЛЯДУ ЗА КОНТАКТНИМИ ЛІНЗАМИ

ЯК НАДЯГАТИ І ЗНІМАТИ КОНТАКТНІ ЛІНЗИ