Ще не так давно інфаркт вважався хворобою виключно літніх, але в наші дні інфаркти частіше вражають молодих людей, – особливо часто вони трапляються у молодих жінок. Про те, що жінки молодого віку стали частіше страждати від інфарктів, повідомили фахівці медичного коледжу Університету Північної Кароліни, їх доводи опубліковані на Medicalxpress.com.

Вчені-кардіологи проаналізували історії хвороб понад 28 тисяч осіб, госпіталізованих з інфарктом з 1995 по 2014 рік. Вони встановили, що людей у віковій категорії від 35 до 54 років стали частіше вражати інфаркти: у 1990-х роках серед представників молодого і середнього віку постраждалих від інфаркту налічувалося 27%, а до середини 2010-х років – вже 32%.

Дослідження показало, що найбільш інтенсивне зростання випадків інфаркту стався у жінок: вони збільшилися з 21% до 31%.

Фахівці відзначають, що молоді жінки, яких стали вражати інфаркти, якраз та категорія пацієнтів, які не отримують належного обстеження. Серед лікарів, за їх словами, традиційно сильно уявлення про те, що інфаркт – це переважно чоловіча хвороба.

Інфаркт – це омертвіння частини серцевого м’яза, що викликається порушенням кровотоку. Проблеми з кровопостачанням, в свою чергу, можуть бути спровоковані атеросклерозом – патологічним процесом, пов’язаним з відкладенням холестеринових бляшок в судинах і артеріях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК УНИКНУТИ ІНФАРКТУ

7 СИМПТОМІВ ІНФАРКТУ, ЯКИЙ НАБЛИЖАЄТЬСЯ

Джерело: МедікФорум