Навіть помірне вживання поширених підсолоджувачів небезпечно для кишечника. Встановлено, що вони негативно впливають на раніше абсолютно здорові кишкових бактерії. Вчені вивчали їх вплив на два типи кишкових мікроорганізмів-E. coli (Escherichia coli) і E. faecalis (Enterococcus faecalis). Йшлося про такі підсолоджувачі, як сахарин, сукралоза і аспартам. Раніше наука вже довела, що вони можуть змінювати кількість і типи бактерій в кишечнику. Про це пише International Journal of Molecular Sciences.

Однак нове молекулярне дослідження, проведене вченими з Anglia Ruskin University, показало, що підсолоджувачі роблять бактерії більш патогенними. І ці патогени прикріплюються, вторгаються і вбивають клітини стінок кишечника. Відомо, що такі бактерії, як E. faecalis, якщо вони проникають через стінки кишечника, здатні пробратися в кровотік і накопичуватися в лімфатичних вузлах, печінці і селезінці. Все це збільшує ризик інфекцій, включаючи сепсис або зараження крові.

Читайте також:  Названа помилка, яка може призвести до тяжкого постковідного синдрому

Підсолоджувачі, що містяться всього в двох банках дієтичної газованої води, значно збільшують рівень адгезії або прикріплення E. faecalis до кишкових клітин і по-різному впливають на утворення біоплівки. Зростаючі в цій біоплівки бактерії бувають менш чутливими до лікування препаратами для антибіотикорезистентності, вони з більшою ймовірністю виділяють токсини і виробляють експресію факторів вірулентності, що представляють собою молекули, що провокують захворювання. Всі три підсолоджувачі змушували патогенні кишкові бактерії вторгатися в клітини епітелію кишечника.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News