Лікар Наталія Тананакіна: незважаючи на корисні властивості, мандарини можуть викликати у деяких людей проблеми із самопочуттям аж до розвитку анафілаксії.

Лікар-ендокринолог Тананакіна повідомила в інтерв’ю, що мандарини, що ростуть на деревах, не містять важких металів і радіонуклідів.

Їхні кисло-солодкі плоди є багатим джерелом вітаміну C, що активує імунні клітини і допомагає організму чинити опір вірусам та інфекціям, що циркулюють у навколишньому середовищі.

Крім того, мандарини містять клітковину (як розчинну, так і нерозчинну), завдяки якій покращується стан мікрофлори травного тракту, ефективніше працює кишечник.

Водночас, зазначила Тананакіна, мандарини як продукти, що містять багато кислот та природних цукрів, протипоказані людям із деякими хронічними порушеннями. Насамперед порушеннями в роботі травних органів.

«Мандарини протипоказані тим, у кого діагностовано гострий нефрит, гепатит або холецистит, а також тим, хто страждає на виразку шлунка або дванадцятипалої кишки. Також не варто захоплюватися мандаринами людям, які страждають на ентерит, коліт і гастрит з підвищеною кислотністю», – пояснила медик.

Фахівець додала, що з великою обережністю їсти мандарини потрібно діабетикам. При цьому захворювання категорично не можна вживати їх на порожній шлунок.

Наталія Тананакіна нагадала про здатність мандаринів викликати алергічні симптоми, і порадила не їсти ці фрукти великими порціями. У тяжкому випадку мандарини можуть викликати у людини анафілактичний шок.

“Мандарини – сильний алерген і можуть викликати висипання, набряк рота і навіть анафілаксію, якщо за час новорічного застілля вжити їх занадто багато”, – поділилася медик