Виявляється, що брехати, дивлячись в очі співрозмовнику, дійсно складно. Психологи з Університету Тампере (Фінляндія) вивчили взаємозв’язок між прямим поглядом на співрозмовника і чесністю, і прийшли до висновку, що контакт «очі в очі» підвищує щирість.

Як повідомляє журнал Consciousness and Cognition, в рамках інтерактивного експерименту учасники грали в комп’ютерну гру у форматі один на один. Між тим, згідно з правилами гри, для досягнення перемоги необхідно було обдурити опонента.

Перед початком кожного етапу гри учасникам швидко показували через прозоре віконце обличчя їх суперника, після чого їм треба було зробити свій хід, або обманним шляхом, або чесним.

Самому супернику належало або дивитися гравцеві прямо в очі, або перевести погляд на екран монітора. Як не дивно, але під прямим поглядом гравця учасники експерименту набагато рідше вирішувалися на обман.

Вчені впевнені, що контакт «очі в очі» може допомогти не тільки в повсякденному житті, але і під час ведення переговорів або допитів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК РОЗПІЗНАТИ БРЕХНЮ?

ЧОМУ ДІТИ БРЕШУТЬ БАТЬКАМ