Остеопороз отримав назву “тиха хвороба” через те, що симптоми остеопорозу схожі з іншими патологіями. Дане захворювання провокує руйнування структурних тканин кістки, роблячи їх крихкими і чутливими до пошкоджень. Саме тому важливо не пропустити ранні ознаки хвороби, і вчасно почати лікування!

До патології схильні люди похилого віку, і в основному хвороба кісток проявляється у представниць прекрасної статі. Також викликати остеопороз можуть такі чинники, як залежність від алкоголю і тютюну, сидячий спосіб життя, авітаміноз і генетична схильність. Згідно зі статистикою, остеопорозом хворіє 17% населення Землі.

На жаль, симптоми при остеопорозі малопомітні. Але 5 основних ознак допоможуть зрозуміти про наявність патології на ранніх етапах її розвитку, щоб негайно прийняти рішення про терапії.

5 головних ознак остеопорозу на ранньому етапі
1. Ламкість і крихкість кісткової тканини

Хоча симптоми остеопорозу малопомітні, така ознака, як часті переломи і тріщини, не можна залишити без уваги. Хвороба кісток супроводжуються руйнуванням тканин кістки, провокуючи серйозні травми і наслідки навіть після легких травматичних ситуацій. Якщо людина, просто послизнувшись, впала, а в підсумку отримала перелом, то варто задуматися про наявність такого захворювання, як остеопороз.

2. Зростання в мінус

Люди, які страждають патологією кісткової тканини, можуть поступово знизитися в своєму зростанні, і такі ознаки остеопорозу не завжди помітні. Але якщо людина виявила скидання по росту в 2,5-3 см, то необхідно негайно звернутися до лікаря. Так як такі симптоми можуть означати, що у хворого може мати місце хвороба кісток. Необхідно розуміти, наскільки важливо вчасно поставити діагноз і приступити до лікування.

3. Горбата постава

Остеопороз часто виникає у людей, у яких спостерігається погана викривлена постава. Це пояснюється тим, що при остеопорозі слабшає кісткова структура, і тримати всю систему стає досить важко. Якщо помічаєте у себе такі ознаки остеопорозу, слід звернутися до лікаря.

4. Різкий больовий синдром в спин

і

Люди, які хворіють на остеопороз, можуть відчувати різкий і прострілює больовий синдром в спині. Хоча такі ознаки остеопорозу можуть свідчити і про наявність інших патологій. Таким чином, виконуючи просту і звичну домашню роботу, можна сильно нашкодити собі. Якщо людина помітила подібні симптоми, то варто негайно звернутися до лікаря.

5. Нерегулярні біологічний годинник

На остеопороз у жінок часто вказує така ознака патології, як збитий менструальний цикл. Хвороби кістки в даному випадку викликаються зниженням загального рівня естрогену в організмі. Також симптоматика виникає через харчового розладу, полікістозної хвороби яєчників (СПКЯ) і після надмірної фізичної активності.

Щоб провести діагностику і з’ясувати, чи хвора людина остеопорозом, необхідно зробити тест на мінеральну щільність кістки. Тест допоможе виміряти щільність кісткової тканини в хребцях, стегнах, а також в інших частинах тіла.

Якщо у людини виникають хвороби кістки, то організм в будь-якому випадку просигналізує йому про це. Головне не ігнорувати 5 основних симптомів патології і вчасно почати раннє лікування при остеопорозі.