Прослуховування музики може допомогти в боротьбі з безсонням, згідно з новим дослідженням, опублікованим в journals.plos.org.

Опитування 600 добровольців показав, що багато людей, стикаючись з проблемами зі сном, і правда вдаються до музики як до ліків від безсоння. Найпопулярніші композиції Баха: багато добровольців вважають за краще слухати перед сном саме їх. Трохи менш популярні композиції Еда Ширана, Вольфганга Амадея Моцарта, Браяна Іно, Колдплей і Фредеріка Шопена.

Популярність Баха не дивна: вважається, що класична музика підвищує якість сну і допомагає при безсонні, а також знижує рівень болю і неспокою. А бразильські вчені з Університету Сан-Паулу встановили, що прослуховування класичної музики сприяє стабілізації рівня адреналіну в крові, уповільнення серцевого ритму, зниження артеріального тиску. Заспокійливе дію класичної музики дослідники пояснюють її здатністю впливати на блукаючий нерв, який пов’язаний з процесами стабілізації тиску і серцевого ритму.

А ось фахівці з Sleep Foundation стверджують, що перед сном потрібно слухати знайомі пісні – не обов’язково класику. Головне, щоб слова і мелодія були вам знайомі, тоді ви зможете розслабитися і заснути. Якщо ж ви будете слухати перед сном щось нове, ваш мозок буде працювати активніше, намагаючись сприйняти незнайому мелодію і текст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
НАРОДНІ ЗАСОБИ ПРОТИ БЕЗСОННЯ

ЯК БЕЗСОННЯ ВПЛИВАЄ НА ОРГАНІЗМ?

ВЧИМОСЯ ПОЗБАВЛЯТИСЯ ВІД БЕЗСОННЯ БЕЗ ДОПОМОГИ ЛІКІВ