Основні помилки, які ведуть до геморою – неправильне харчування і сидячий спосіб життя. Як уникнути цього неприємного захворювання і що робити, якщо воно почалося?

Розвиток геморою неприємний і дратівливий чинник, з початку симптоми незначні, а з часом із заднього проходу починають випадати гемороїдальні вузли. Які ж основні помилки, які призводять до розвитку геморою? Навіть якщо геморой вже став частиною вашого життя, якщо ви почнете вести здоровий спосіб життя, симптоми геморою з часом пройдуть.

Багато людей, страждаючих гемороєм, не пов’язують свій спосіб життя і це захворювання. А адже саме в способі життя і повсякденних звичках потрібно шукати помилки, які призводять до геморою.

Помилка перша – неправильне харчування

Якщо ви любите харчуватися на ходу, відвідувати ресторани швидкого харчування, а чіпси, бургери, бутерброди, піца, картопля фрі, курка гриль – ваш повсякденний раціон, то, швидше за все у вас бувають часті запори. Тому, що напівфабрикати роблять кал більш твердим. І саме складнощі з випорожненням кишечника – основна причина розвитку геморою. Якщо у вас бувають часті запори, вам доводиться сильно тужитися, щоб сходити в туалет, рано чи пізно це призведе до хворобливих запорів. Якщо ви хочете, щоб робота кишечника відновилася, і у вас не було проблем з туалетом, то потрібно позбутися шкідливих звичок у харчуванні.

Як виправити помилку неправильного харчування?

Щоб раціон харчування не привів до геморою або, щоб позбутися від цієї незручної проблеми потрібно дотримуватися здорової дієти. У свій раціон потрібно ввести побільше продуктів харчування, які містять клітковину: овочі, фрукти і цільно зернові продукти (хліб, крупи). Клітковина пом’якшує кал, і сприяє безперешкодній дефекації, позбавляючи від запорів. Але не слід відразу ж після прочитання цих рекомендацій бігти за фруктами і овочами, і їсти тільки їх. Клітковину потрібно поступово вводити в раціон харчування, і трохи почекати поки пройде запор.

Щоб позбутися від запорів вживайте в їжу натуральні проносні засоби, наприклад чорнослив, інжир. Також можна купити в аптеці вазелінове масло для внутрішнього застосування, воно не має вираженого смаку, і дуже ефективно допомагає при запорах. Як тільки повністю пройдуть запори, в їжу можна вводити побільше фруктів і овочів.

Помилка друга – сидячий спосіб життя

Якщо ви проводите більшу частину свого вільного часу на дивані, а на роботу їздите на машині, або ходите не більш 10-20 хвилин, то ви можете віднести себе до диванних військ. Саме сидячий спосіб життя вдома на дивані перед телевізором, і на роботі в кріслі за комп’ютером – одна з основних помилок, яка призводить до розвитку геморою. Якщо довго сидіти в одній позі, то розвиваються ідеальні умови для виникнення геморою. Адже під тяжкістю власної ваги створюється додатковий тиск на п’яту точку, і в поєднанні з запорами, а у жінок ще й з вагітністю, розвивається геморой. Як уникнути цієї помилки, яка веде до геморою, якщо ви цілий день працюєте в офісі?

Як виправити помилку сидячого способу життя?

Слідкуйте за тим, щоб ви не сиділи кілька годин поспіль, вставайте кожну годину і робіть легкі вправи на розтяжку, щоб поліпшити приплив крові. Слід уникати вправи на підняття важкого, тому, що додатковий тиск на нижню частину тіла може тільки погіршити ситуацію. Відмінно підійдуть вправи для сідничних м’язів, тому, що вони роблять м’язи в ректальній області більш сильними і міцними. Випади і присідання з легкою вагою допоможуть зміцнити загальний стан мускулатури, і поліпшать прилив крові, що допомагає при лікуванні геморою, і позбавляє від недуги в майбутньому. Обов’язково гуляйте швидким кроком не менше 20 – 30 хвилин щодня. Дуже важливо для вашого здоров’я займатися регулярно спортом.

Просто візьміть себе в руки і підіть на вулицю або в спортзал, і вам стане значно легше. По-перше, зменшаться симптоми і прояви геморою. По-друге, ви відчуєте гордість за себе, тому, що перестали бути диванним овочем.

Помилка третя – самолікування

Зараз існує безліч засобів від геморою, реклама, яких активно йде по телебаченню. Тому багато людей, стикаючись з проблемою геморою, не замислюючись, йдуть в аптеку і купують або розрекламований засіб, або запитують поради аптекаря. Медичні препарати (свічки, мазі) часто вже не борються з коренем проблеми геморою, і викликають побічні ефекти. Мазі для зменшення болю не дуже то і допомагають насправді, тому ви даремно витрачаєте гроші і час.

Як виправити помилку?

Щоб правильно використовувати ліки, потрібно звернутися до лікаря. Тільки фахівець може призначити адекватне лікування, тому, що лікар комбінує кілька медикаментів, і призначає частоту прийому і використання. Якщо звернутися за порадою до провізора, то, ви ризикуєте отримати найдорожчий препарат, який вигідно продати аптеці.

Помилка четверта – боязнь відвідати лікаря

Багато людей страждають від геморою, але не відвідують лікаря, вони страждають мовчки або займаються самолікуванням. Люди соромляться обговорювати свої проблеми п’ятої точки з іншими людьми, особливо розповідати про больові і дискомфортні відчуття. А тим більше показувати комусь свої сідниці, тому багато людей нікому нічого не говорять, а чекають поки щось станеться, і недуга пройде сам собою.

Як виправити помилку?

Так соромно, але, що робити? Насправді лікарю все одно, тому, що він приймає безліч таких же пацієнтів як ви. І рано чи пізно 70% людей стикаються з подібною проблемою, тому ви не унікальні в своєму захворюванні. Дуже важливо відвідати лікаря, щоб він поставив точний діагноз, адже схожі симптоми з гемороєм мають більш серйозні захворювання (онкологічні пухлини). А для лікаря ви звичайний пацієнт, про який він забуде через хвилину після вашого відходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ФАКТОРИ ВИНИКНЕННЯ ГЕМОРОЮ

ЩО НЕ ЛЮБИТЬ ГЕМОРОЙ?

МЕТОДИ ЛІКУВАННЯ ГЕМОРОЮ