Горілка, будучи більш міцним алкогольним напоєм в порівнянні з вином, багатьом здається більш згубною у своєму впливі на організм. Проте вчені заявили, що така логіка непридатна для аналізу ефекту від спиртного, – і висновки про більш суттєву шкоду горілки невірні.
 

Науковим поясненням про сьогодення шкоди горілки і вина присвячена стаття в The Telegraph. Як стверджує публікація, зазвичай для порівняння ефекту від вживання різних видів алкоголю визначається їх фортеця, а також враховується обсяг випитого. Відповідно до цього правила неважко підрахувати, що в трьох стопках горілки алкоголю більше, ніж в келиху вина (з розрахунку, що вміст спирту в горілці 40 відсотків, а у вині не більше 12 відсотків, в одній стопці горілки 50-60 мілілітрів, а в келиху вина – 150 мілілітрів).
 
Таким чином, багато хто думає, що горілка шкідливіша за вино і віддають перевагу останньому. Але автори дослідження, що проводилося у Великобританії, стверджують, що подібні висновки якраз і підводять людей.
 
Дослідники говорять, що любителі вина помиляються, оцінюючи безпеку цього виду алкоголю для свого здоров’я. Наприклад, звичка випивати кожен вечір по келиху або парі вина багатьом здається абсолютно безневинною, а то й корисною. Однак статистика вживання алкоголю та захворювань, пов’язаних з ним, свідчить про зворотне.

«Люди, думаючи, що вино не так шкідливо, як горілка, часто зловживають ним, а щовечірнє розпивання вина, що стало в останні десятиліття нормою, тільки погіршує ситуацію», – повідомили автори роботи після ретельного аналізу її показників.

За їх даними, починаючи з 1970-х років, у Великобританії в шість разів зросла смертність від алкоголю серед людей середнього та передпенсійного віку, а за темпами зростання захворюваності на цироз та іншими хворобами печінки ця країна зайняла друге місце в Європі. Ці лякаючі цифри експерти пов’язують з пристрастю британців купувати дешеві вина в супермаркетах і пити їх вдома.

Читайте також:  Фахівці розповіли про правила споживання алкоголю, щоб уникнути похмілля

Для вирішення проблеми вчені пропонують не відмовлятися від вина, а випивати його в закладах громадського харчування, адже таким чином люди будуть вживати менше алкоголю.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ОРГАНІЗМ

ЗАСОБИ ВІД ПОХМІЛЬНОГО ГОЛОВНОГО БОЛЮ

ВИНО ЗАХИЩАЄ НИРКИ ВІД ХВОРОБ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News