Апендицит відноситься до тієї категорії захворювань , які при виникненні вимагають термінового медичного втручання , але після вже ніколи про себе не нагадають . Повільність і ігнорування болів можуть обернутися серйозними проблемами для організму і навіть летальним результатом.

Апендицит – це запалення хробакоподібного відростка сліпої кишки , апендикса. Медики досі не беруться однозначно стверджувати , що може служити причиною запалення , і яка функція самого апендикса. Досягнення медичної науки на сьогоднішній день дозволяють відносити апендикс до органів, які беруть участь у формуванні імунітету , але кількість захисних клітин в ньому настільки мало , що видалення у разі потреби істотно не відбивається на загальному стані імунітету.

Причини виникнення апендициту називаються в рамках окремих теорій . Одні відносять його до наслідків шкідливих звичок і неправильного харчування , інші пов’язують з частими запорами , колітом і іншими порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту , треті вбачають у такому захворюванні результат постійних стресів. Проблема ця може виникнути на тлі слабкості кровоносних судин в області відростка , через що в ньому сповільнюється кровотік і розвивається запалення . Як би там не було, але при підозрах на апендицит набагато більш актуально вирішити проблему , ніж встановлювати її причину.

Головною проблемою у випадку з апендицитом медики називають несвоєчасне звернення до лікаря. Біль у животі може на час відступати , а то й зовсім затихати , що означає найнебезпечнішу стадію захворювання , коли нервові закінчення апендикса відмерли , але нагноєння все ще розвивається . Крім того , біль може виявлятися в різних частинах черевної порожнини , в залежності від особливостей розташування відростка :

  • в більшості випадків апендикс розташований між пупком і правою клубовою кісткою , саме тут і зосереджується максимальна біль ;
  • якщо відросток піднятий до правого підребер’я , біль буде віддавати в цю область;
  • якщо відросток опущений до тазу , то біль може проявлятися як від запалених придатків у жінок або запаленого сечового міхура у чоловіків , що вводить в оману ;
  • якщо відросток загорнутий до нирки або сечоводу , то біль віддає у поперек , пах , ногу або таз ;
  • якщо апендикс спрямований всередину живота , то біль буде виходити більше від пупка , а часом і віддавати під ложечку .

Симптоматика апендициту зводиться до хворобливих відчуттів в животі , в деяких випадках піднімається температура , виникає нудота і блювота , погіршується апетит. Болі в животі мають певну специфіку , однак самодіагностикою не варто захоплюватися , а пальпацію проводити вкрай обережно , а краще відмовитися від такої. При виникненні болів виконання наступних дій допоможе прояснити ситуацію:

  • у разі апендициту легке постукування в області правої клубової кістки посилить хворобливе відчуття ;
  • у разі апендициту гучний кашель обернеться посиленням болю в правій клубовій області;
  • злегка ( але тільки злегка !) натиснете долонею в область джерела болю на 5-10 секунд , біль ослабне ; якщо повернеться , як тільки ви приберете руку , це ознака апендициту ;
  • у разі гострого апендициту біль слабшає у людини , що лежить на правому боці в позі ембріона , а на лівому боці з витягнутими ногами біль посилюється.

Така симптоматика повинна стати приводом для негайного звернення до лікаря , в даному випадку до хірурга . Приймати знеболюючі препарати так само , як і проносні та антацидні , категорично не можна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРИЧИНИ БОЛЮ В ТОВСТОМУ КИШЕЧНИКУ

ЗАХВОРЮВАННЯ В ТОВСТОГО КИШЕЧНИКА