Вчені знайшли новий доказ того, що голодування корисне – причому, не тільки в плані підтримки стрункої фігури. Фахівці прийшли до висновку, що навіть триразове харчування в день може бути надмірним, тому краще відмовитися від прийому їжі на третину або навіть на половину доби.
 

Звіт про недавнє дослідження, який виявив вкрай корисний вплив голодування на організм і здоров’я, опублікований в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences. Його автори пропонують досить суворий концепт утримання від їжі, який однозначно суперечить популярній сьогодні теорії про те, що їсти потрібно часто, хоча і помірно. Дослідники вважають, що не потрібно харчуватися навіть три рази на день – здоров’я від цього тільки виграє.

«Відмова від триразового харчування і періодичний повний пост на третину або половину доби не просто допоможуть впоратися із зайвою вагою, але і являють собою потужний профілактичний засіб проти багатьох хвороб сучасності – діабету, раку, хвороби Альцгеймера і захворювань серцево-судинної системи», – така думка фахівців .

Система триразового харчування найбільш поширена в сучасному світі. Однак дослідники стверджують, що з точки зору еволюції вона є аномальною. Автори нової роботи говорять, що стародавні мисливці-збирачі харчувалися вкрай нерегулярно, і існування протягом багатьох годин без їжі – це цілком природна для людини поведінка.
 
На їхню думку, два-три рази на тиждень слід постити, споживаючи не більше 500 калорій за добу. Також корисно (три-чотири рази на тиждень) відмовлятися від сніданку і (або) обіду, таким чином, утримуючись від їжі половину або третину дня. Ефект посту полягає в тому, що він дозволяє організму ефективніше реагувати на стрес, пишуть вчені. Крім цього, голодування зупиняє запальні процеси, не дає рости пухлинам, прискорює звільнення організму від пошкоджених елементів клітин.
 
Тепер у найближчих планах учених – дослідження з апробацією різних форм поста на людях. Досліди, в яких були задіяні тварини, вже показали, яким позитивним може бути вплив голодування. Зокрема, у тварин пости допомагали зупинити розвиток раку, діабету і захворювань серцево-судинної системи.

Читайте також:  П'ять продуктів, якими можна перекусити увечері для гарного сну

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЛІКУВАЛЬНЕ ГОЛОДУВАННЯ: ГОЛОДУВАТИ ЧИ НІ

ЕКСПЕРТИ ПОЯСНИЛИ, ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНО ГОЛОДУВАТИ ВЛІТКУ

ЛІКАРІ РОЗПОВІЛИ, СКІЛЬКИ ПОТРІБНО ЇСТИ ФРУКТІВ І ОВОЧІВ