Нове дослідження показало, що в одному місці на кухні можуть накопичуватися шкідливі мікроби. І ви точно забуваєте про нього, коли робите збирання на кухні.

Підставка зі баночками для спецій може стати небезпечною для вашого здоров’я. Справа в тому, що на ній, як продемонструвало недавнє дослідження, може накопичуватися велика кількість мікробів, через які потім розвиваються хвороби, пише Express.

У статті, опублікованій за підсумками дослідження в Journal of Food Protection, зазначається, що баночки зі спеціями можуть спричинити поширення захворювань. Причина цього – у цьому, що вони сприяють перехресному зараженню, тобто коли мікроби переносяться з місця чи речовини інше.

Причому вчені з’ясували, що баночки для спецій були забруднені майже в 50% випадків. А ось в інших місцях на кухні забруднення знаходилися менш ніж у 20% випадків.

Виходить, що будь-яка банка для спецій, якої ви торкаєтеся під час приготування сирого м’яса, може бути забруднена перехресним способом. Потрібно пам’ятати про це і після приготування.

Найбрудніші предмети на кухні – це баночки для спецій. Крім них, небезпечними з погляду забруднення є ручка холодильника, обробні дошки, кришка відра для сміття.