Українці вірять в прикмети та народну медицину часто більше, ніж в доказову. Тому традиційними засобами від багатьох хвороб лишаються продукти харчування. Вони розповсюджені та доступні за ціною, тому багато хто обирає саме їх.

Насправді дійсно більшість хвороб можна вилікувати без медичного втручання. Наприклад, ГРВІ. Варто посидіти кілька днів вдома, пограти в https://edigitalstu.org/, пити багато гарячого, та й хвороба відступить. Але чи є насправді такі продукти, які допоможуть підтримати організм під час хвороби або навіть не допустити її?

Продукти, що підтримують імунітет: правда чи міф

Дійсно є певні продукти, які можуть допомогти підтримувати імунну систему:

  • овочі та фрукти, багаті вітаміном C (апельсини, червоний перець, полуниця);
  • продукти з високим вмістом вітаміну D (риб’ячий жир, яйця);
  • ті, що містять цинк (горіхи, насіння, м’ясо).

Їх вживання сприяє здоров’ю імунної системи. Проте ключовим є збалансоване харчування загалом, а чи не лише споживання окремих продуктів.

Традиційними продуктами для підтримки імунітету в українців є цибуля та часник. Вони дійсно містять сполуки, які можуть мати антибактеріальні та антивірусні властивості. Наприклад, аліцин, що міститься в часнику, має антимікробні властивості та сприяє боротьбі з інфекціями. Деякі дослідження показали, що часник може допомагати зміцнити імунну систему та знизити ризик захворювань на респіраторні шляхи. Цибуля також містить флавоноїди та інші біологічно активні речовини, які можуть позитивно впливати на здоров’я.

Однак важливо відзначити, що ефекти цибулі та часнику на боротьбу з вірусами можуть бути обмеженими та залежать від багатьох інших факторів, включаючи спосіб життя, загальне харчування та стан здоров’я людини. Ці продукти не є панацеєю, але можуть бути частиною здорового та збалансованого раціону.

Звідки взялась традиція лікуватись за допомогою харчових продуктів

Харчові продукти
Традиція лікування через харчування має глибоке історичне коріння. Ще в давнину люди помічали, що певні продукти або рослини можуть позитивно впливати на здоров’я. Використання їжі для лікування хвороб та підтримки здоров’я було поширене у багатьох культурах. Певні продукти дійсно можуть впливати на організм, наприклад: 

  • покращують травлення;
  • підвищують рівень енергії;
  • знижують запалення;
  • допомагають боротися з інфекціями.

Вивчення харчування та його впливу на здоров’я також підтверджується науковими дослідженнями, що доводять, як певні харчові компоненти можуть позитивно впливати на організм, зміцнювати імунну систему або знижувати ризик розвитку різних захворювань. Таким чином, традиція лікування через харчування докорінно має свою базу як в емпіричних спостереженнях, так і в сучасних наукових дослідженнях. Але насправді в давнину той же часник та цибуля були ледь не єдиними свіжими овочами в холодну пору року, тому їхня цінність для організму була дійсно високою.

Наразі достатньо організувати собі повноцінне здорове харчування з присутністю свіжих овочів та фруктів, щоб навіть взимку отримувати все потрібне організму. Або доповнювати раціон вітамінними комплексами. Але тільки тими, що враховують потреби конкретного організму, на основі аналізів та порад лікаря.

*На правах реклами