Панкреатит – найпоширеніше захворювання підшлункової залози, його ще іноді називають хворобою “від хорошого життя”, адже причини криються в надмірному споживанні їжі та алкоголю. Загострення панкреатиту часто відбуваються на свята, коли навіть “стоїки” не в силах утриматися від достатку новорічного столу. Професор Андрій Крігер розповідає про ознаки та небезпеки панкреатиту.

Панкреатит ділиться на гострий і хронічний. Перший легко може перетекти в другий, і спровокувати загострення може якраз непомірність в жирній, гострій їжі, алкоголі. Небезпека гострої фази полягає в тому, що може розвинутися стан під назвою панкреонекроз – від нього часто гинуть, оскільки навіть лікарі безсилі у важких випадках.

Читайте також:  Що допомагає стати струнким жінкам після 40 років?

“На жаль, розрахувати безпечну дозу шкідливих напоїв і продуктів неможливо. І тому одна людина може міцно випивати все життя і не захворіти, а іншій для виникнення гострого панкреатиту досить лише одноразово сильно «прийняти на груди», закусивши копченою ковбаскою. Кому як пощастить, і в цьому одна із загадок підшлункової залози. Втім, панкреатит буває і у тверезників. Його можуть викликати жовчнокам’яна хвороба, деякі аутоімунні захворювання або прийом певних ліків”, – розповів Андрій Крігер в інтерв’ю АіФ.

Не плутати з остеохондрозом!

“При хронічному панкреатиті пацієнти скаржаться на нудоту після їжі, діарею, метеоризм, проблеми з апетитом або схуднення, а головне – на болі оперізуючого характеру у верхній частині живота, які виникають найчастіше після рясної або «неправильної» їжі. І оскільки підшлункова залоза розташовується позаду шлунка, примикаючи до хребта, болі нерідко віддають в спину. Саме тому панкреатит довго може маскуватися під остеохондроз”.

Читайте також:  Вісім корисних продуктів, які можуть зашкодити здоров'ю

Щоб діагностувати панкреатит, необхідний ряд досліджень, а люди часто займаються самодіагностикою і самолікуванням. В результаті запускаючи захворювання, іноді пропускаючи рак підшлункової залози.