Гаряча ванна може знижувати рівень запалення і глюкози в крові у людей, які не можуть або не хочуть займатися фізичними вправами. До такого несподіваного висновку прийшли вчені з Університету Лафборо (Великобританія). Результати їх нового дослідження були опубліковані в Journal of Applied Physiology.

Вчені провели експеримент, в ході якого малоактивні чоловіки з надмірною вагою приймали помірно гарячу ванну з температурою води 39 градусів. Добровольці занурювалися у воду по шию і проводили так деякий час.

У попередніх дослідженнях вже виявлявся зв’язок між температурою тіла людини і виробництвом оксиду азоту – речовини, що допомагає переносити глюкозу по організму з кров’ю. Цього разу вимірювання серцевого ритму та артеріального тиску добровольців показали, що навіть одне занурення в гарячу ванну збільшує виробництво оксиду азоту та інших речовин, що поліпшують метаболізм глюкози.

В рамках дослідження гарячу ванну чоловіки приймали щодня. Через деякий час це призвело до зниження рівня глюкози в крові натщесерце.

Водночас у гарячих ванн є протипоказання. Такі ванни не можна приймати при деяких хронічних захворюваннях, наприклад, при циститі і хворобах сечостатевої системи, геморої, дерматологічні проблеми. Також вважається, що такі ванни негативно позначаються на фертильності чоловіків, так як у ванні яєчка, температура яких повинна бути нижче температури тіла, нагріваються.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИ МОЖНА ПРИЙМАТИ ВАННУ ПРИ ЗАСТУДІ?

РЕЧІ, ЯКІ НЕ ВАРТО РОБИТИ В ДУШІ