Дослідження показують: деякі розлади і захворювання, асоційовані з зрілістю або старінням, все частіше проявляються сьогодні у людей віком 20-30 років. Існують проблеми зі здоров’ям, для яких не можна бути занадто молодим, констатують вчені.

Підвищений тиск. Гіпертонія пошкоджує серце, нирки, кровоносні судини, мозок. Але більшість людей не відчувають її виникнення, ця проблема зі здоров’ям тривалий час розвивається безсимптомно. Вчені Університету Джонса Хопкінса відзначають, що 7% молодих жінок від 20 до 34 років мають високий кров’яний тиск.

“Цей показник може здатися низьким, але проблема в тому, що молоді люди з набагато меншою ймовірністю будуть діагностовані і вилікувані від цього захворювання. Без лікування гіпертонія може призвести до серцевих захворювань в більш пізньому віці, стати основною причиною інсультів”, – застерігають вони.

Читайте також:  Чи може поганий зір передатися у спадок

Цукровий діабет 2 типу. За словами доктора медичних наук Ерін Міхос, сучасні молоді покоління, включаючи дітей, мають найвищі показники ожиріння в історії. Саме огрядність відіграє вагому роль в масовій появі юних діабетиків.

“Діабет 2 типу та епідемія ожиріння обумовлені способом життя людей. Ми споживаємо більше калорій, солодких напоїв і фастфуду, занадто багато часу проводимо сидячи”, – говорить вчений.

Інсульт. Хоча більшість його випадків фіксується у людей старше 65 років, недавнє дослідження виявило 32-відсотковий сплеск інсультів серед жінок віком від 18 до 34 років. Чим обумовлена ця проблема? Вчені відповідають: серед молодих подвоїлися фактори ризику, якими є високий кров’яний тиск, діабет, надлишок холестерину в організмі, ожиріння, куріння. Для молодих жінок додатковою умовою інсульту може стати прийом протизаплідних таблеток.

Читайте також:  Чи можна пити молоко після 30 років, розповів дієтолог

Рак товстої і прямої кишки. Основним фактором ризику для колоректального раку є вік-так вважалося досі. Однак Ніло Азад, вчений-онколог з Медичної школи Університету Джонса Хопкінса, каже: дана проблема зі здоров’ям сильно помолодшала.

«Ми спостерігаємо зростання випадків раку кишечника серед молодого населення, і не зовсім розуміємо, чому. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо бачите кров в стільці або помічаєте зміни в звичках кишечника. Імовірність виникнення колоректального раку у молодих людей часто оцінюється як низька, що може заважати своєчасній діагностиці захворювання», – зауважив онколог.

Особливо важливо стежити за проблемою тим, хто має батьків, брата або сестру, яким рак кишечника був діагностований до 50 років, додав фахівець.

Читайте також:  Фітнес в зрілому віці: як харчуватися при силових тренуваннях

Деградація мозку. Вчені підкреслюють, що звички, властиві людині в молодості (20-25 років), впливають на процеси скорочення обсягів мозку в наступні роки.

“Якщо є високий кров’яний тиск, діабет, надмірна вага або ви курите, мозок може почати скорочуватися швидше, ніж зазвичай, і це буде впливати на ваші розумові здібності”, – заявили дослідники.

Вони вказують: проблеми з тиском в молодому віці збільшує в мозку кількість амілоїдних відкладень, які пов’язані з розвитком хвороби Альцгеймера.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News