Відновити печінку після новорічних застіль добре допомагають 3 продукти, повідомила дієтологиня Ірина Торопигіна. Експертка рекомендує для цього їсти гарбузове насіння, курагу, оливкову олію.

Дуже ситні новорічні канікули стали серйозним навантаженням для печінки. У цей період в надлишку поїдалася жирна і солодка їжа, яка може завдати печінці дуже серйозної шкоди. Її споживання веде до того, що в клітинах печінки накопичується жир – цей процес стимулює розвиток запалення, рубцювання, а також раку печінки.

Щоб допомогти печінці швидше відновитися, дієтологиня Ірина Торопигіна рекомендує включити в раціон гарбуз і гарбузове насіння. Речовини гарбуза активізують важливі детоксикаційні ферменти, що допомагає органу швидше звільнитися від непотрібних і небезпечних компонентів. і Гарбузове насіння, в свою чергу, не дає накопичуватися і застоюватися зайвій жовчі.

Другий продукт для оздоровлення печінки – курага. За рахунок вмісту калію, магнію і клітковини курага стимулює роботу кровоносної системи і прискорює кровообіг, що, в свою чергу, посилює детокс печінки, так як посилює виведення потенційних токсинів.

Також Ірина Торопигіна рекомендує балувати печінку овочевими салатами, заправленими оливковою олією. Така олія є чудовим джерелом жирних кислот омега-3, які володіють протизапальним ефектом, що сприяє відновленню печінки.