ГоловнаСтаттіДе встановити кондиціонер, або спліт-систему, і як правильно це зробити?

Де встановити кондиціонер, або спліт-систему, і як правильно це зробити?

Купівля спліт-системи – подія, що обіцяє Вам повний комфорт в жарку погоду. Однак, перед тим, як відправитися в магазин, необхідно визначити, де можна встановлювати кондиціонер у Вашому приміщенні. Спліт-система складається з двох блоків, і установка кожного з них має свої нюанси. Правильно встановити кондиціонер можуть тільки досвідчені фахівці.

Встановлення кондиціонера

Замовити встановлення кондиціонеру в Києві можна в компанії «ТехДом». Бригади установників кондиціонерів компанії «ТехДом» професіонали своєї справи. Монтують кондиціонери будь-якої складності. Детальніше за посиланням – https://techhome.kiev.ua/uk/mounting/

Щоб зрозуміти, чому так важливо правильно вибрати місце для установки блоків спліт-системи, давайте подивимося, з чого вона складається і які має конструктивні особливості.

З чого складається спліт-система

Спліт-система складається з двох блоків-внутрішнього, який розташовується в приміщенні, і зовнішнього, вуличного. У зовнішньому блоці знаходяться:

  • вентилятор для забезпечення циркуляції повітря через повітряний теплообмінник;
  • конденсатор, де охолоджується і конденсується фреон;
  • Компресор для стиснення фреону і нагнітання його в холодильний контур;
  • блок автоматики.

У внутрішньому блоці спліт-системи знаходяться:

  • система фільтрів грубої і тонкої очистки;
  • вентилятор для забезпечення циркуляції охолодженого повітря в приміщенні;
  • повітряний теплообмінник для охолодження повітря;
  • жалюзі для регулювання напрямку повітряного потоку.

Де краще розташовувати внутрішній блок

Внутрішній блок слід розміщувати в приміщенні таким чином, щоб струмінь повітря не була спрямована безпосередньо на людей. В іншому випадку використання кондиціонера під час спеки провокує простудні захворювання.

Установка внутрішнього і зовнішнього блоків і прокладка траси

Трасою називаються фреонові і електричні комунікації, які прокладаються між блоками. Фреон подається по мідних трубах, покритим теплоізоляцією, які підключаються до блоків за допомогою штуцерних конічних з’єднань. Підключення можливо здійснити тільки силами кваліфікованих фахівців і з застосуванням спеціалізованого інструменту.

Якщо установка спліт-системи проводиться на етапі ремонту в приміщенні, комунікації прокладають в стінах, які спеціально для цього штробіруют. Важливо при цьому не замурувати в стіну будь-які стики трубок і проводів, до них повинен бути забезпечений доступ. Якщо в приміщенні вже був зроблений ремонт, комунікації прокладаються в коробі поверх стіни.

Установка внутрішнього блоку

Внутрішній блок розміщують в приміщенні таким чином, щоб охолоджена повітряний струмінь не зустрічав на своєму шляху ніяких перешкод. Циркуляція повітря в приміщенні повинна бути вільною.

Установка зовнішнього блоку

Зовнішній блок встановлюється таким чином, щоб виключити його пошкодження падаючими бурульками, заливанням дощем або завалюванням снігом. Можлива установка зовнішнього блоку на незаскленому балконі. Місце установки зовнішнього блоку повинно забезпечувати зручність огляду і проведення техобслуговування.

Встановити кондиціонер самостійно або замовити послугу з монтажу

Де встановити кондиціонер, вирішити досить просто. Як встановити – більш складне питання, навіть якщо у вас є схема установки кондиціонера. Установка кондиціонера своїми руками неможлива принципово, а професійна установка обійдеться в суму від $60 до $150.

ДО РЕЧІ!

Поширена думка, що найкраще монтувати спліт-систему із залученням промислових альпіністів. Цей підхід може послужити вам погану службу, оскільки залучати альпіністів тоді доведеться і далі — для будь-якого ремонту та обслуговування. Якщо можливо здійснити монтаж зовнішнього блоку через вікно або із залученням автовишки, вибирайте саме ці варіанти.

Знати основні принципи установки кондиціонера корисно, щоб розуміти, що саме роблять монтажники, і правильно сформулювати питання до них. Самостійний монтаж кліматичного обладнання загрожує помилками, які обійдуться дорожче, ніж професійні роботи.

*На правах реклами