Буряк, морква, редька та інші коренеплоди відносяться до числа найбільш дешевих продуктів харчування. Чим коренеплоди корисні для здоров’я?

У холодну пору року коренеплоди-один з кращих продуктів в раціоні. Вони вирощуються аж до самої зими і, як правило, доступні в свіжому вигляді, що дозволяє отримувати вітаміни та інші зміцнюють здоров’я мікроелементи. Отже…

Морква. Морквина – багате джерело бета-каротину, попередника важливого вітаміну А, який також відомий як омолоджуючий вітамін, оскільки він відіграє важливу роль у регенерації шкіри і кісток. Також морква містить відносно велику кількість натрію, заліза і вітаміну B. Пектин, який присутній у ній, сприяє зниженню рівня холестерину.

Хрін. Він особливо багатий вітаміном С – близько 177 мг на сотню грамів (для порівняння: апельсин містить 50 міліграмів на 100 грамів). Крім того, до складу хрону входить гірчичне масло, що володіє антимікробною дією. Це допомагає, наприклад, при респіраторних захворюваннях, зміцнює захисні сили організму. Свіжий тертий хрін, змішаний з невеликою кількістю меду, є хорошим домашнім засобом від застуди.

Пастернак. Схожий на білу ріпу пастернак містять різні корисні для здоров’я ефірні олії, які мають антимікробну дію, корисні для травлення і ниркової діяльності.

Редька. Коренеплід містять глюкозинолати, які надають антимікробну дію і використовуються в природній медицині як засіб для видалення слизу. Редька-старовинне домашнє засіб від застуди: вона надає відхаркувальну і протизапальну дію. Крім того, редька допомагає при проблемах травної системи, таких як метеоризм, запор або діарея.

Буряк. Він багатий фосфором, вітамінами групи В, калієм, залізом і особливо фолієвою кислотою (плід вагою близько 250 г покриває понад половину добової потреби в цьому важливому вітаміні). Страви і буряка захищають від інсульту і серцевих захворювань – цей ефект пов’язаний з подвійною дією фолієвої кислоти і речовини бетаніну: їх дует ефективно видаляє шкідливий холестерин з організму, знищує віруси і бактерії.

Топінамбур. Бульби топінамбура виживають при температурі грунту до -30 градусів за Цельсієм, і навіть в розпал зими можуть продаватися свіжими. Вживання топінамбура надає особливо благотворний вплив на стан жовчного міхура, печінки, шлунка і підшлункової залози.

Ріпа. Вона має здатність запобігати раку за рахунок високого рівня вітаміну Е, магнію і бета-каротину. Всі ці речовини є антиоксидантами, які нейтралізують вільні радикали, що викликають мутації клітин і пухлини. Крім того, в ріпі присутні жирні кислоти Омега-3 і вітамін К – цей комплекс допомагає зменшувати запалення в організмі, знижувати рівень шкідливого холестерину.

Джерело: МедікФорум