Цільне зерно, овочі, фрукти і бобові повинні бути основою щоденного раціону. Про це повідомили експерти Всесвітнього фонду досліджень раку (WCRF), які стверджують, що харчування допомагає знижувати ризик раку на цілих 30-40%.

“При більшій кількості вправ і більш здоровій їжі випадків захворювання на рак було б на 30-40% менше”, – констатували фахівці WCRF.

В останньому звіті Всесвітнього фонду досліджень раку говориться, що надмірна вага з-за нездорової дієти незабаром посуне куріння з першого місця в списку ризиків раку.

Дослідники WCRF звинувачують ожиріння в причетності до 12 видів раку-на п’ять більше, ніж в 2007 році, коли вони зробили свої перші рекомендації з профілактики. Згідно з їх даними, з надлишком жиру в організмі пов’язані:

 • рак товстої кишки,
 • рак шлунка,
 • рак молочної залози,
 • рак порожнини рота і глотки,
 • рак стравоходу,
 • рак підшлункової залози,
 • рак жовчного міхура,
 • рак нирки,
 • рак простати,
 • рак яєчників,
 • рак шийки матки.

Експерти не звинувачують окремі продукти харчування або поживні речовини в зростанні раку – на його розвиток, за їх словами, харчування впливає в цілому, як частина способу життя.

«Куріння, надмірне вживання алкоголю і відсутність фізичних вправ взаємодіють з дієтою, в якій дуже багато всього: занадто багато солі, цукру, жиру і червоного м’яса, занадто багато промислової переробки і занадто багато калорій», – зазначили співробітники фонду.

Ними була розроблена програма, яка зачіпає п’ять аспектів харчування.

Здорові продукти. Рекомендовано їсти більше цільного зерна, овочів, фруктів і бобових. Щоденна порція овочів повинна становити мінімум 400 грам, а кожний прийом їжі повинен включати в себе злегка оброблені зерна і бобові. Як отримати рекомендовані 30 г клітковини-це прямий захист від раку товстої кишки.

Менше фастфуду. Споживання фастфуду та інших продуктів промислового виробництва повинно бути скорочено, оскільки вони багаті жиром, цукром або крохмалем. Тому якомога менше готових страв, випічки, солодощів.

Менше червоного м’яса і ковбас. Яловичина і свинина, шинка, ковбаси та ковбасні вироби – червоне м’ясо повинно бути на столі у кількості максимум трьох порцій на тиждень. Це від 350 до 500 грам. Особливо важливо обмежувати споживання переробленого м’яса.

Ні газованій воді та іншим солодким напоям. Не тільки кола містить гігантську гору цукру. Інші безалкогольні напої, смузі або бутильовані чаї і пакетовані соки також не виробляються без додавання цукру.

Відмова від алкоголю. Згідно з висновком експертів Фонду, алкоголь не слід вживати взагалі. Ті, хто не хоче відмовлятися від алкогольних напоїв, не повинні перевищувати зазначених у звіті норм: дві стандартних чарки міцного алкоголю в день для чоловіків, одна – для жінок.

Джерело: МедікФорум