Поняття «розвантажувальний день» відоме всім. А що таке правильний розвантажувальний день, розповість наш експерт-дієтолог.

Якщо ви займаєтеся пошуком простого способу позбавлення від зайвих кілограмів, подумайте про те, щоб подарувати своєму шлунку всього один розвантажувальний день в тиждень. І якщо ви зважитеся зробити такий подарунок, не полінуйтеся звернутися за порадою до дієтолога. Адже ви можете відчувати себе цілком добре, і навіть не підозрювати про наявність, наприклад підвищеної кислотності, а при неправильному виборі продукту для розвантажувального дня, ризикуєте спровокувати розвиток хвороби.

Про правила і принципи організації розвантажувальних днів нам розповіла лікар-дієтолог Наталія Самойленко.

Розвантажувальні дні бувають різними і підбираються строго індивідуально в кожному конкретному випадку і для кожного пацієнта.

Розвантажувальний день

Що таке розвантажувальний день, і яким він повинен бути?

Розвантажувальний день (РД) – це відмінний спосіб дати можливість відпочити органам травлення, особливо травних залоз. В РД ми їмо один-два натуральних продукти (фрукти або кефір або сир тощо). Не плутайте РД з повним голодом, адже при РД організм отримує їжу, а значить, не відчуває стресу.

Розвантажувальні дні бувають різними і підбираються строго індивідуально в кожному конкретному випадку і для кожного пацієнта. Завдяки дотриманню цього принципу, такі дні краще переносяться і фізіологічно і психологічно. Дуже бажано, щоб розвантаження проходило на улюблених продуктах. Для одного – це печені яблука, для іншого – кефір, для третього – рис або гречка.

Варіантів розвантажувальних днів багато, за класифікацією вироблені наступні типи:

 • Вуглеводні дні
 • Білкові дні
 • Жирові дні

Обравши будь-який із типів РД, слід враховувати загальні моменти:

 • частота прийомів їжі збільшується до 8 і навіть 10 разів
 • в обов’язковому порядку слід випивати близько 2.5 л. води
 • продукти розвантажувальних днів зазвичай радять чергувати між собою

розвантажувальний день

Яку користь приносять розвантажувальні дні організму?

Відомо, що процес травлення – важка робота для нашого шлунково-кишкового тракту. Щодня виконуючи важку роботу, система ШКТ, що називається, працює на знос. Саме тому бажано давати їй відпочинок – розвантажувальні дні. Такі дні необхідні для:

 • зменшення наслідків переїдання і «свята живота»
 • додання динаміки процесу зниження ваги
 • щоб зрушити стрілку терезів на період вагового плато
 • зменшення об’єму шлунку, т. к. розміри порцій в РД –невеликі
 • дозволяють утримувати досягнуту вагу на постійному рівні, без ефекту йо-йо.

розвантажувальний день

Кому ні в якому разі не можна вдаватися до розвантажувальних днів?

Є група захворювань, при яких РД протипоказані, насамперед, тяжкі нервові та психічні недуги. Практично всім людям з іншими захворюваннями можна підібрати підходящий РД. Наприклад, діабетикам не можна використовувати фруктові РД. Пацієнтам з виразковими ураженнями слизової шлунка і кишечника слід уникати великої кількості клітковини і органічних кислот, тобто не потрібно розвантажуватися на цитрусових і сирих овочевих салатах. Людям з запорами не підійдуть рисові розвантажувальні дні. При захворюваннях нирок слід уникати білкових розвантажувальних днів, тобто не можна «сидіти» на яйцях, сирі і м’ясі.

Проводячи розвантажувальні дні правильно, ви зможете швидше скинути зайві кілограми, і поліпшити своє самопочуття.