Літнім людям потрібно включити у свій раціон гарбуз та відвар шипшини. Корисні для людей віком понад 60 років продукти назвала гастроентеролог Катерина Кашух.

За словами лікаря, однієї склянки відвару шипшини достатньо для забезпечення добової дози вітаміну С. У 100 г ягоди міститься 426 міліграмів аскорбінової кислоти, при тому що за добу дорослій людині достатньо споживати 100 міліграмів вітаміну. Речовина має потужну антиоксидантну дію, тобто захищає клітини від руйнівної дії агресивних форм кисню. «Якщо клітини здорові, вони повільніше старіють. Крім того, у шипшині є флавоноїди. Ці рослинні речовини можуть знижувати запалення», – пояснила Кашух.

Читайте також:  Про що сигналізує хрускіт у шиї

Гарбуз, своєю чергою, є джерелом вітаміну А. Він підтримує гостроту зору та здоров’я щитовидної залози. Крім того, цей овоч багатий калієм та магнієм, які зменшують набряки та підтримують роботу серця. У гарбузі містяться і фітостероли – рослинні речовини, що допомагають контролювати рівень холестерину.

Кашух додала, що люди похилого віку часто скаржаться на стомлюваність, слабкість у м’язах, розсіяність і апатію — такі симптоми можуть вказувати на розвиток залізодефіцитної анемії, при якому внутрішні органи відчувають кисневе голодування. Залізо не виробляється самостійно і потрапляє в організм тільки через їжу. Найкраще засвоюється залізо із продуктів тваринного походження. Мікроелемента багато в яловичині, баранині, курці, індичці та субпродуктах.

Читайте також:  Названо можливу ознаку раку підшлункової залози

Не варто забувати і про молочні продукти, багаті на кальцій. Він зробить кістки міцнішими і знизить ризик остеопорозу — захворювання, при якому порушується структура кісткової тканини та збільшується ризик переломів.