Татуювання — достатньо поширений спосіб прикрасити тіло. Люди його практикують протягом багатьох тисячоліть. Однак навіть зараз, попри розвиток методів та використання стерильних інструментів, дана маніпуляція може бути небезпечною для здоров’я. Як цього уникнути, яким має бути правильний догляд за тату?

Головні ризики при татуюванні

Лікарі поділяють всі негативні наслідки, що можуть спіткати людину через нанесення тату, на чотири групи1. До них відносять:

1. “Травму голки”. Під час процедури можна отримати пошкодження шкіри або подразнення, що супроводжується кровотечею. Загоєння в цьому випадку тривале та супроводжується потовщенням шкіри. Таке відбувається внаслідок використання поламаних голок або агресивного використання тату-машинки.

2. Пігментне перенавантаження. Якщо під шкіру було введено забагато пігменту, з часом це може викликати алергічну реакцію, запалення шкіри, появу вузлів та папул на шкірі.

3. Інфікування через чорнило. Якщо якийсь з пігментів, що використовувалися під час нанесення тату, був забруднений, це може викликати бактеріальне інфікування. Симптоми зараження — біль, набряк, почервоніння, поява струпів. З часом інфекція поширюється на інші частини татуювання, а також на близько розташовані тканини.

4. Інфікування з інших джерел. Виникає через порушення правил дезінфекції під час нанесення татуювання: недостатньо простерилізовані інструменти, не використання захисних рукавичок майстром та ін. Таким чином можна занести не лише бактеріальну інфекцію, а й більш небезпечні хвороби, такі як гепатит, ВІЛ, СНІД та ін.

До інфікування бактеріями також можуть призвести порушення правилу догляду за нанесеним малюнком під час його загоєння.

Як уникнути ускладнень після нанесення тату

Щоб уникнути небажаних наслідків, варто дотримуватися правил безпеки:

● Звертатися до перевірених салонів, що мають всі необхідні сертифікати.

● Татуювання слід робити одноразовим інструментом.

● Не використовувати більшу кількість пігменту, ніж рекомендовано.

● Дотримуватися правил догляду за татуюванням під час його загоєння.

При появі будь-яких ознак зараження (запалення, почервоніння шкіри, біль, подразнення, свербіння, надмірно суха шкіра) — необхідно відразу звернутися до лікаря.

Правильний догляд після татуювання

Одразу після нанесення малюнку майстер обробляє його антисептичним засобом та закриває спеціальною плівкою. Її можна зняти через 4-24 години після покриття — все залежить від розміру татуювання. Після того, як плівку знято, необхідно обережно промити цю ділянку шкіри теплою водою та промокнути паперовою серветкою.

Відновлення шкіри відбувається зазвичай протягом двох тижнів. У цей час відкрита рана, якою фактично є татуювання, поступово загоюється. Потім з’являється корочка, малюнок може свербіти.

Терти чи чесати шкіру не можна!

Щоб прискорити загоєння, майстри та лікарі радять у цей період мазати ділянку шкіри з малюнком маззю для загоєння ран. Гарним прикладом такого засобу є Бепантен®. У його складі є декспантенол, що сприяє природній регенерації шкіри. А хлоргексидин не допускає розвитку інфекції у місці нанесення татуювання.

Використовувати Бепантен® можна одразу після зняття плівки з татуювання. Це допоможе уникнути зараження шкіри та швидко загоїти подразнену шкіру.

_____________________

*Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення: Бепантен® Мазь UA/4157/02/01 від 30.11.2020; Бепантен® Крем UA/4157/01/01 від 30.11.2020; Бепантен® Плюс Крем РП

№ UA/7805/01/01 від 08.12.2017; Бепантен® Плюс Спрей нашкірний, розчин РП № UA/7805/02/01 від 08.12.2017. ТОВ «Байєр», вул. Верхній Вал 4-Б, тел. (044) 220 33 00.

Література:

1. GLASSY, C. M., GLASSY, M. S. AND ALDASOUQI, S. (2012) “Tattooing: Medical uses and problems”. Cleveland Clinic journal of medicine. N° 79, Vol. 11, pp. 761-770

2. Дерматология Фицпатрика в клинической практике: В 3 т. /Л.А. Голдсмит, С.И. Кац, Б.А. Джилкрест и др.; пер. с англ.; общ. Ред. Н.Н.Потекаева, А.Н. Львова. – Изд. 2-е, исп., перер., доп. – М.: Издательство Панфилова, 2015 – Т. 2. – 2016. – 1216 с.: ил

3. Бепантен®. Інструкція з застосування