Буряк є дуже корисним для здоров’я людини продуктом. Про те, як впливає поїдання цього овочів на організм, розповіли виданню Eat This, Not That дієтологи.

Існує кілька сортів буряків. На прилавках можна побачити овоч не лише звичного бордового кольору, а й помаранчевого, жовтого і навіть білого. Буряк дуже корисний для організму незалежно від різновиду, оскільки в ньому містяться клітковина та антиоксиданти. Крім цього в овочі багато калію. Дієтологи впевнені, що цінні речовини покращують кровообіг, зменшують запалення та сприяють очищенню організму.

Буряк благотворно впливає на тиск людини. Стабілізацію показників у разі забезпечують нітрати. Особливо корисно вживати буряковий сік, ефект якого зберігається протягом кількох місяців.

Крім цього, буряк благотворно впливає на здоров’я кишківника. В овочі містяться корисні для мікробіоти пектин та пектинові олігосахариди. До складу буряків входять беталаїни та феноли, які підвищують рівень коротколанцюгових жирних кислот у кишечнику. Також буряк позитивно впливає на роботу печінки, яка вважається природним очисником організму.

У буряках міститься велика кількість антиоксидантів, здатних нейтралізувати небезпечні клітини. Тому медики рекомендують вживати овоч як профілактику від онкології.