Дієтологи назвали кращі джерела антиоксидантів. Вони є потужною зброєю проти вільних радикалів, які пошкоджують клітини людського організму.

Найбільше антиоксидантів міститься у фруктах і овочах, але вони є і в інших продуктах харчування. Профільні експерти виділяють капусту різних сортів, часник, цибуля, солодкий перець, помідори, морква, гарбуз, листові салати і бобові.

Фрукти і ягоди корисні майже однаково, але найбільшими постачальниками антиоксидантів дієтологи вважають яблука і шипшина. Також речовини, що інгібують окислення, містяться в меді. Причому вживати рекомендується і продукт світлих, і темних сортів.

Крім цього в якості джерела антиоксидантів рекомендується вживати яйця. Правда, з цим продуктом потрібно бути обережними, оскільки він здатний спровокувати алергічну реакцію. У день можна з’їдати не більше 2 яєць.

Крім цього дієтологи радять звернути увагу на рослинні олії. Вони містять речовини, які борються з вільними радикалами і мають протизапальний ефект. Також корисні цільнозернові вироби. У хлібі з такого борошна міститься в 3 рази більше антиоксидантів, ніж в інших продуктах цієї групи. Крім цього хліб з необробленого борошна зменшує загрозу онкології та серцево-судинних захворювань.