Всім відомо, що лікаря соромитися не потрібно. Проте багато людей відчувають незручність в обговоренні певних питань. Ми підготували відповіді на деякі «сороміцькі» питання.

1. Чому болять соски

Це питання хвилює багатьох жінок, однак не всі здогадуються, до якого саме лікаря потрібно звертатися.
У більшості випадків причина болю досить нешкідлива: це циклічні коливання гормонів протягом менструального циклу. За кілька днів до початку менструації в крові збільшується вміст прогестерону і пролактину, що викликає затримку рідини в організмі, набухання грудей, напругу та біль у них.

Нервові закінчення в грудях стискаються, що і викликає біль у сосках. З початком місячних рівень гормонів знижується, і біль минає.

Іноді біль у сосках і грудей може бути ранньою ознакою вагітності.

Іноді біль у сосках може бути пов’язаний з прийомом гормональних контрацептивів. У такому випадку слід звернутися до гінеколога і, можливо, змінити препарат.

Але можливі й патологічні причини болю в сосках: запальні процеси, новоутворення у молочній залозі або ендокринні порушення. Кваліфіковано розібратися зможе тільки лікар – мамолог або ендокринолог.

2. Чи можна займатися сексом під час менструації

Насправді гінекологи не рекомендують займатися сексом в такі дні, оскільки це підвищує ризик кровотечі, а також занесення інфекцій в порожнину матки.

Справа в тому, що під час менструації шийка матки розм’якшується і злегка відкривається, через що інфекції з піхви набагато простіше проникають в матку і викликають запалення.

Особливо великий ризик для жінок, які страждають хронічними запальними захворюваннями органів малого таза.
Однак прямої заборони на заняття сексом під час менструації лікарі не накладають.

Читайте також:  Усі ми іноді щось забуваємо. Коли варто звертатися до лікаря через це

3. Чому свербить анус

Причин цієї незручної проблеми може бути декілька. Одна з них – геморой або анальні тріщини. Також свербіж можуть викликати грибки (та ж молочниця) і бактерії, алергічні та шкірні захворювання, а також деякі системні захворювання, такі як діабет, панкреатит і захворювання печінки.

Причиною анального свербежу можуть бути і гельмінти. Однак займатися самолікуванням не варто. У будь-якому випадку варто почати з відвідин проктолога, який допоможе знайти джерело проблеми.

4. Чому постійно хочеться в туалет

Якщо позиви до сечовипускання стали занадто частими (більше 10 разів на добу), причин може бути кілька. Найпоширеніша з них – цистит. Як правило, він супроводжується болями і різзю, але іноді може бути і безсимптомним. Варто здати загальний аналіз сечі на предмет виявлення інфекції.

Часті позиви можуть бути одним з ранніх ознак цукрового діабету. Якщо у вас спостерігається кілька ознак з цього списку, зверніться до ендокринолога і пройдіть тести на діабет.

Іншою причиною проблеми може бути гіперактивний сечовий міхур. Для діагностики і пошуку причин цього стану потрібно звернутися до уролога.

5. Чому пахне волосся

З цією неприємною проблемою стикаються багато, причому іноді запах аж ніяк не пов’язаний з гігієною. Синдром погано пахнучого волосся доставляє жертві сильний дискомфорт: як часто не мий голову, запах з’являється буквально через кілька годин.
На жаль, часто причина цього явища залишається не цілком зрозуміла. У першу чергу, варто відвідати дерматолога, щоб виключити такі захворювання, як себорейний дерматит і грибок шкіри голови.

Читайте також:  Типи людей, які ризикують отримати захворювання кишківника

Іноді причиною можуть бути гормональні порушення, в тому числі викликані стресом (гіперпродукція андрогенів).

6. Чому з’являються прищі на сідницях

Важко поскаржитися дерматологу на таку делікатну проблему. Як правило, причина появи висипань на сідницях – погана вентиляція, адже ця область дуже рідко «гуляє», і погана циркуляція крові, адже на попі ми зазвичай сидимо.
Намагайтеся спати без нижньої білизни і не носити синтетику. Уникайте занадто тісного одягу і періодично влаштовуйте розминку.
Якщо ж прищі гнійні, то потрібно все-таки звернутися до фахівця – можливо, винна грибкова або бактеріальна інфекція.

7. Через що виростають папіломи в паху

Будь-які папіломи викликаються папіломавірусом людини (ВПЛ), однак вони можуть бути різними.

Загостреними кондиломами заражаються в основному при статевому контакті, хоча зараження може відбуватися і в побуті, при використанні загальних предметів побуту.

Ці папіломи зазвичай розташовуються на статевих органах – лобку, статевих губах, на крайній плоті статевого члена, в промежині і навколо ануса. Іноді вони можуть з’являтися в піхві, на шийці матки і яєчках.

Інший вид папілом – ниткоподібні папіломи – з сексуальним контактом не пов’язаний. Вони найчастіше з’являються у жінок в період менопаузи і після неї, а іноді у чоловіків старшого віку і у молодих жінок, які мають збої в роботі яєчників.

Читайте також:  Коли найкраще чистити зуби: до сніданку чи після

Ниткоподібні папіломи на статевих органах не виникають.
Обидва види папілом видаляються хірургічно (використовуються різні методи), часто призначається імунокоригуюча терапія, хоча сам ВПЛ видалити з організму неможливо.

8. Чому з’являється кров у калі

Проблеми з кишечником викликають збентеження у багатьох пацієнтів, особливо такий симптом, як поява крові в калі або на туалетному папері. Потрібно знати, що червона кров говорить про проблеми в нижньому відділі кишечника, зазвичай це анальні тріщини і геморой, а темна – про кровотечу у верхніх відділах. У будь-якому випадку такий симптом вимагає звернення до проктолога, а іноді проходження колоноскопії.

Колоноскопія – процедура малоприємна, в державних медустановах її роблять без наркозу, в комерційних клініках за бажанням пацієнта вона може проводитися під легким наркозом – це позбавляє і від неприємних відчуттів, і від збентеження.
Перед проведенням процедури необхідно дуже ретельно очистити кишечник за допомогою клізм або спеціальних препаратів (як це робити, підкаже лікар). Колоноскопія незамінна в діагностиці серйозних захворювань кишечника.

9. Чому розбризкується сеча

Це питання бентежить багатьох жінок. Якщо таке відбувалося з вами завжди, то причина криється в анатомічних особливостях – наприклад, одна статева губа може бути більшою за іншу або сечівник роздвоєний, і турбуватися тут немає про що. А от якщо симптом з’явився раптово, потрібно відвідати уролога – можливо, в уретрі виріс поліп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПОМИЛКИ, ЯКІ ВЕДУТЬ ДО ГЕМОРОЮ

6 ДОРОСЛИХ МІФІВ ПРО ПРИЩІ

КРОВ В КАЛІ