Відомий американський лікар-психотерапевт Джон Мур розповідає про 10 найнебезпечніших поведінкових моделях, які посилюють тривожний стан. Якщо ви бажаєте впоратися зі своєю тривогою, то доктор Мур настійно радить уникати речей, мова про які піде нижче.

1. Ви не повинні заперечувати своєї проблеми

Якщо ви заперечуєте той факт, що ви страждаєте тривогою, то це тільки підсилить неспокій. Заперечення тривожних розладів завдає шкоди людині, особливо в тих випадках, коли вона намагається впоратися з деякими фобіями або обсесивно-компульсивний розлад.

2. Ви не повинні постійно ховатися від своїх страхів

Ховатися від своїх страхів здається розумним, однак це дорога, яка явно приведе вас до поразки. Доктор Мур пояснює, що якщо ви, приміром, боїтеся водити автомобіль на жвавих дорогах, вибираючи об’їзні шляхи, де мало машин, то з часом ви станете побоюватися і цього. Тут потрібно боротися з коренем ваших проблем.

3. Ви не повинні шукати виправдань і заспокоєння з боку

Коли у людини нав’язливі думки або тривожний стан з якого-небудь приводу (наприклад, своєї зовнішності), то не варто в інших людях шукати спростувань ваших думок. Це тільки посилить ваші тривожні думки.

4. Ви не повинні сподіватися на «чарівну паличку»

Надії на чарівні пігулки і диво – один з різновидів когнітивних розладів. Ви, звичайно ж, не зможете позбутися тривоги за один день. Це досить тривале лікування, яке вимагає від вас терпіння. Тут важливо звертати уваги на поліпшення в процесі лікування, які будуть спонукати вас продовжувати терапію.

5. Ви не повинні постійно сподіватися на рослинні заспокійливі

Ромашковий чай, пустирник або настоянка валеріани – це не вирішення проблеми. Від вищеперелічених засобів ви можете отримати короткочасний ефект, але це не вирішить вашої проблеми. Більш того, від подібних засобів може розвинутися залежність, що тільки погіршить вашу боротьбу з тривогою і страхами.

Тривога

6. Ви не повинні намагатися контролювати свої думки

При тривожному стані людину терзає потік думок, які вона не може зупинити. Будь-які спроби контролю закінчуються невдачею. Наприклад, якщо ви використовуєте які-небудь відволікаючі процедури в надії розвіяти погані думки, то незабаром вони повернуться до вас знову з більшою силою аж до розвитку депресії.

7. Ви не повинні сподіватися тільки на препарати

Якщо ви проходите лікування, і вам призначені препарати, що знімають почуття тривоги, то не варто в цьому бачити панацеї. Таблетки дійсно допомагають, але у них є і зворотна сторона. Ліки мають побічні дії, а також викликають звикання. Тому лікування повинно бути спрямоване не на усунення симптомів, а причини тривожного стану.

8. Ви не повинні захоплюватися психоаналізом

Недавні дослідження американських психотерапевтів показали, що психоаналіз – це не кращий спосіб лікування тривоги. Найкраще для лікування тривоги застосовувати ті психотерапевтичні практики, які спрямовані на усунення проблем в сьогоденні, а не в минулому.

Тривожні розлади

9. Ви не повинні шукати порятунок в алкоголі

Ні алкоголь, ні сигарети, ні наркотики не допоможуть вам справитися з тривожним розладом. Ні в якому разі не допускайте цього. Лікуванням тривоги повинен займатися професійний лікар-психотерапевт.

10. Ви не повинні опускати руки

Пам’ятайте, що якою б важкою була тривога, з нею завжди можна впоратися. Тут головна відповідальність лежить на пацієнті. Ви повинні боротися за своє зцілення, а воно неодмінно прийде, якщо ви самі того забажаєте.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 СПОСОБІВ СТАТИ ЩАСЛИВІШИМ БЕЗ АНТИДЕПРЕСАНТІВ

ПІДВИЩЕНА ТРИВОЖНІСТЬ

ТРИВОЖНІСТЬ У ДІТЕЙ