ГоловнаНовини Здоров'яДо чого призведе відмова від газованої води?

До чого призведе відмова від газованої води?

Газовані напої улюблені як дітьми, так і дорослими. Але все частіше дієтологи кричать про те, що необхідно відмовитися від їх вживання. З яких причин? І що буде з організмом, якщо газовану воду назавжди виключити з раціону? Читайте в матеріалі.

Газовані напої

Причини, через які треба відмовитися від газованої води

По-перше, газовані напої стають причиною проблем із зубами. Так, через них утворюється карієс, адже в цьому напої величезна кількість цукру. Саме він і викликає розвиток зубного каменю. Крім того, він сприяє утворенню комфортних для мікробів умов в ротовій порожнині. Бактерії виробляють кислоту, яка допомагає зубному каменю руйнувати захисну емаль зуба.

По-друге, в газованій воді багато натрію. Людині рекомендують вживати 500-1000 міліграм в добу. А в одній лише склянці його близько 30-50 міліграм. Тому уявіть, яким надлишок натрію буде за умови, що ви вип’єте пляшку! Це може призвести до розвитку інсульту, серцево-судинних захворювань, збільшення кров’яного тиску, а також хвороб нирок.

По-третє, за рахунок величезної кількості цукру в напоях збільшується вага людини. Частина його створює енергію, а решта переробляється в жир, позбутися від якого буде вже не так-то просто.

По-четверте, в газованих напоях може міститися не тільки цукор, але і його замінники. Наприклад, аспартам. Спроби пити її, щоб не набирати вагу, ні до чого не приведуть. Як правило, виникає зворотний ефект. Також в аспартаму є ряд страшних побічних ефектів, наприклад, напади, часте серцебиття, втрата свідомості, заціпеніння, агресія і так далі.

Читайте також:  Доктор Комаровський назвав гірші сценарії розвитку пандемії коронавірусу

По-п’яте, через газовану воду розвивається зневоднення. У напоях міститься кофеїн, який призводить до втрати рідини через сечогінний ефект. Ви починаєте частіше відвідувати туалет, а в проміжках знову п’єте газовані напої. Виходить, замкнуте порочне коло, з якого не вибратись. Якщо вже дуже хочеться, то потрібно пити побільше води разом з газованою водою, щоб уникнути зневоднення.

По-шосте, газована вода негативно впливає на травну систему. У ній містяться досить їдкі речовини, що впливають на шлунок та інші органи не кращим чином.

В-сьомих, потрібно знати, що в газованій воді лише «порожні» калорії. Ці напої створюють ефект, що ви ситі, вбиваючи голод на якийсь час. Як правило, це стосується тільки здорової їжі. Людина схильна з’їдати більше шкідливого, якщо вона п’є газовану воду.

Що стане з організмом при відмові від газованої води?

Утримання від газованих напоїв може істотно відбитися на людському здоров’ї. В цьому переконані абсолютно всі лікарі і дієтологи. Так, безсумнівна користь для головного мозку. Справа в тому, що багато людей п’ють колу, щоб підбадьоритися (відомий той факт, що в ній є кофеїн). Дійсно, така газована вода надасть необхідний ефект, але він буде короткочасним. При цьому в довгостроковій перспективі істотна шкода для мозку і розумових процесів. Це потім позначиться на навчанні, пам’яті, пластичності поведінки. Крім того, є певні зв’язки між вживанням газованої води і хворобою Альцгеймера, а також іншими захворюваннями мозку.

Читайте також:  Ферментовані продукти і їх користь для здоров'я людини

Також газована впливає на серце. При зниженні споживання цих напоїв можна зменшити артеріальний тиск, поліпшити стан серцевого м’яза. А ось при регулярному споживанні газованої води навпаки збільшується кров’яний тиск. Крім того, ризики отримати серцевий напад збільшуються на 20 відсотків. Переставши пити газовану воду, людина позбавляється від цих проблем.

Стан зубів від того, що ви відмовтеся від газованих напоїв, суттєво покращиться. Адже через це, як уже згадувалося вище, виростає ризик карієсу. Крім того, емаль набуває жовтуватого відтінку.

Сечовий міхур стане працювати набагато краще. Адже газована вода — це діуретик, який призводить до частого сечовипускання, подразнення сечового міхура та погіршення в сечовивідних шляхах, які стають схильні до різних інфекцій. Краще замінити газовану воду соками (без цукру), зельтерською водою, звичайною водою. Ці напої підтримують чистоту і здоров’я сечового міхура.

Читайте також:  Симптоми раку. 5 змін, на які потрібно завжди звертати увагу

При цьому газовані напої впливають і на репродуктивні органи. Справа в тому, що в деяких напоях є бісфенол А, який є канцерогеном. Саме його пов’язують з передчасним статевим дозріванням і безпліддям.

Газована вода позначається на нирках, збільшуючи ризик ниркової недостатності. Позбавившись від цього продукту в раціоні, ніякої ймовірності не буде.

Зрозуміло, відмова від газованої води поліпшить ситуацію з вагою. Це один з кращих методів схуднути — відмовитися від солодкого, в тому числі і такого. У тому числі солодкі напої не приведуть до розвитку ожиріння та цукрового діабету, якщо їх не буде у вашому раціоні.

Через відмову від цього напою стан кісток стає краще, а ризик остеопорозу скорочується. Якщо замінити газовану воду на напої, які містять кальцій (наприклад, молоко), то ефект буде ще кращим.

І, мабуть, найбільш важливий плюс відмови від газованих напоїв полягає в тому, що вся та користь, яку вона приносить, істотно позначиться на якості людського життя. Одне з останніх досліджень довело, що регулярне споживання газованої води пов’язане з укороченням теломер, кінцевих ділянок хромосом. Їх довжина є біомаркером старіння. Тому чим вони коротші, тим старші тканини і органи. Таким чином, відмова від газованої води допоможе продовжити життя.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News