Можливо, ви навіть встигли прищепити їх своїм дітям. Геть бабусині мудрості, даєш науковий підхід!

1. Не їж багато солодкого – з’являться прищі

Акне може розвинутися всього з трьох причин:

  • Підвищене вироблення шкірного сала
  • Надлишок чоловічих гормонів
  • Неправильний догляд за шкірою.

Незбалансований раціон може змінити склад шкірного сала і спровокувати запалення, але одній тільки шоколадці це не під силу. Потрібно повністю харчуватися неправильно. Вчені в США навіть провели експеримент: першу групу годували піддослідних натуральним шоколадом з високим вмістом какао, а другу – «підробленим». Рівень «прищавості» не змінився ні в тих, ні в інших.

2. Через бриття волосся швидше росте і стає жорсткішим

Бриття

Цей міф спростували ще в 1928 році. Після гоління волосся на дотик дійсно здається більш грубим і жорстким, але це всього на пару днів. Коли щетина трохи відросте, вона знову стане м’якою.

Ну і, звичайно, бритва ніяк не впливає на швидкість росту волосся. Інакше чоловікам з віком доводилося б голитися не раз на добу, а, скажімо, кожні 3 години.

3. Волосся і нігті ростуть навіть після смерті

Для того щоб ділитися, клітинам треба спалювати глюкозу, а для спалювання глюкози потрібен кисень. Коли серце перестає приносити насичену киснем кров, припиняється і поділ клітин. Немає нових клітин – немає росту волосся і нігтів.

Але насправді, після смерті шкіра дійсно висихає і злегка відтягується. Через це нігті здаються довшими. Звідси і взялася дитяча страшилка про волохатих пазуристих небіжчиків.

4. Ми використовуємо тільки 10% (5%, 3%) можливостей свого мозку

Мозок

Мріяли коли-небудь «включити» свій мозок на 100% і навчитися читати чужі думки? Ну, або хоча б пророкувати майбутнє? Доведеться вас розчарувати: навіть коли ви просто дивитеся у стіну, мозок працює на всі 100%. Інакше еволюція давно б позбавила нас від непотрібних 90%.

Дуже довго вчені не могли зрозуміти деяких областей мозку – «тихих зон». Тому з’явилася думка, що вони нічого не роблять. Але зараз ми знаємо, що вони відповідають за раціональне мислення, планування, прийняття рішень і адаптацію.

5. Не хрусти пальцями – артрит заробиш

Коли ви «хрустите» пальцями, суглоби розтягуються, і в них утворюються бульбашки газу. Хрускіт – це звук, з яким вони лопаються. От і все. Ніякі дослідження не підтвердили, що ця звичка призводить до артриту.

6. Будеш чіпати жабу – з’являться бородавки

Ні. Бородавки з’являються через папілома-вірусу. Їм справді можна заразитися, але тільки від іншої людини і тільки статевим шляхом. Жаби його не переносять.