І надто раннє, і занадто пізнє введення їжі, крім грудного молока або суміші, може завдати шкоди дитині, – повідомляє “Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics”.

Протягом останніх 60 років рекомендації Сполучених Штатів про впровадження додаткових харчових продуктів у раціон (тверді продукти харчування та напої, крім грудного молока або його еквівалент) багато змінилися. У 1958 році був запропонований третій місяць, у 1970-х – наприкінці четвертого, а 90-их і 6-й місяць. Як показали численні дослідження, батьки взагалі не виконували ці рекомендації в будь-якому випадку, незалежно від того, якими вони були.

Читайте також:  Яблука покращують захист від ішемічної хвороби серця

Перше дослідження, яке включало представницьку групу з 1482 дітей, – Національне опитування здоров’я та харчування (NHANES) з 2009-2014 рр., вказує на те, що в більш ніж половині випадків додаткові продукти вводяться занадто рано. Особливо це стосується дітей, які ніколи не годувалися груддю або не годували менш ніж чотири місяці.

Тільки одна третина (32,5%) дітей у США отримала першу додаткову їжу в рекомендованому віці шість місяців. У випадку 16,3 відсотка вона була введена до чотирьох місяців, 38,3 відсотка – від чотирьох до п’яти місяців і 12,9 відсотка. – сім і більше місяців.

Читайте також:  Провісник інфаркту: особливе відчуття вночі перед нападом

Занадто раннє запровадження додаткових харчових продуктів може позбавити дітей важливих поживних речовин з материнського молока чи дитячої суміші, особливо внаслідок того, що вони мають слабкіший апетит на натуральне харчування, випиваючи його менше, а це сприяє гальмуванню виробництва молока. Тільки грудне молоко забезпечує антитіла для профілактики інфекцій та діареї.

З іншого боку, запровадження додаткових продуктів занадто пізно може сприяти дефіциту мікроелементів, алергії та сприяти менш вигідній дієті в подальшому житті.

В даний час Департамент сільського господарства США (USDA) та Міністерство охорони здоров’я та гуманітарної допомоги (HHS) розробляють перший федеральний набір рекомендацій щодо дієти дітей у віці до двох років. Вони повинні бути готовими до 2020 року.

Читайте також:  Ознаки серцевих захворювань на ногах та руках – виникають при звуженні кровоносних судин