Якщо ви замовляєте доставку бутильованої води, то, напевне, знаєте, що без допоміжних пристроїв не обійтись. Разом з бутлем використовують помпу, кулер або диспенсер для води. Всі ці пристрої спеціально створені для того, щоб спростити людині розлив питної води з пляшки великого об’єму. Що таке диспенсер, як його вибрати та де купити за вигідною ціною, про це детально далі.

Що таке водний диспенсер

Назва пристрою походить від англійського слова dispender — дозатор. В цьому випадку дозатор роздає саме питну воду. Водний диспенсер працює у парі з бутлем. На відміну від кулерів, диспенсери роздають виключно воду кімнатної температури. В пристроях відсутні функції нагрівання та охолодження питної води.

Принцип роботи диспенсера для води

Особливості роботи водного диспенсера залежать від конкретної моделі. Більшість пристроїв працює за наступною схемою: водний бутель перевертається горлечком вниз та встановлюється у диспенсер. Дозування питної води відбувається за допомогою зливного краника.

Керування набором води може бути реалізоване наступними способами:

  • поворот/натиск важеля краника;
  • натиск на кнопку;
  • натиск склянкою на пелюсток краника.

Види водних диспенсерів

Розділяють декілька видів водних диспенсерів по матеріалу виготовлення. Отже, існують пластикові, керамічні та скляні диспенсери для води. У кожного виду є свої переваги та недоліки. Наприклад, пристрої з пластику легші, але за часом можуть жовтіти та тріскатися.

Своєю чергою керамічні диспенсери більше важать, але при цьому вони стійкіші. На стінках резервуара часто утворюється наліт, що є сприятливим середовищем для розмножування бактерій. Саме тому треба вчасно доглядати цей вид диспенсерів.

Скляні моделі відрізняються від двох інших видів, тому що вони працюють без водних бутлів. Диспенсери представляють собою резервуар зі скла (схожий на банку) з краником для роздачі води. Скляні диспенсери можуть мати різний об’єм резервуара. Часто вони мають об’ємний візерунок, що додає естетики пристрою.

Також за типом встановлення розрізняють настільні та підлогові диспенсери для води. Не складно здогадатись, що настільні розташовуються на столах, тумбах та інших горизонтальних поверхнях, а підлогові — безпосередньо на підлозі.

Переваги диспенсера для води

Загалом всі види диспенсерів для води, незалежно від матеріалу виготовлення та типу встановлення, мають наступні переваги:

  • безпечні та прості в експлуатації;
  • не витрачають електроенергію;
  • можуть використовуватись в будь-яких установах.

Як вибрати водний диспенсер

При виборі настільного диспенсера слід враховувати висоту водного бутля. Пляшки об’ємом 8 л, 13 л, 19 л мають різну висоту. Наприклад, це актуально у разі встановлення настільного водного диспенсера на робочій поверхні кухні.

Для підлогового диспенсера потрібно виділити місце у приміщенні, згідно із габаритами пристрою (з урахуванням висоти водного бутля). Також слід вибрати матеріал виготовлення, на підставі перелічених переваг і недоліків, і зручний спосіб керування набором води.

Де купити диспенсер для води

Великий вибір диспенсерів для питної води за доступною ціною ви знайдете в інтернет-магазині Аквагід. На сайті зібрані найпопулярніші моделі роздавачів з гарантією якості від виробника. В асортименті магазину Аквагід є настільні та підлогові диспенсери для води від брендів HotFrost, Cooper&Hunter, Vivat та інших.