Інгредієнти популярних напоїв можуть погіршити пам’ять і вміння вчитися молодих людей, а порожні калорії можуть змінити почуття задоволення та збільшити ризик поганих звичок у дорослому житті. Однак проблему можуть полегшити фізичні вправи.

Спеціальне видання “Birth Defects Research: The Teenage Brain” попереджає про шкідливість народної поведінки серед підлітків.

У першій роботі, опублікованій в журналі, вчені з Північного Кентуккінського університету (США) звертають увагу на загрозу з боку енергетичних напоїв.

Дослідники вказують, що споживання таких напоїв зростає серед молоді, і це часто поєднується з споживанням алкоголю. Тим часом дослідження тварин показують шкідливий вплив речовин, що містяться в цих напоях, на розвиток мозку.

– Наш огляд показує, що ми недостатньо знаємо про наслідки високого споживання енергетичних напоїв та інгредієнтів, що містяться в них, які впливають на мозок критиків у критичний час для його розвитку, – зазначає головний автор публікації д-р Крістін Керран.

– Результати наших останніх досліджень щодо незрілих та молодих мишей, що зазнали впливу високих кількостей таурину, свідчать про його шкідливий вплив на процеси навчання та пам’яті та збільшення споживання алкоголю у жінок, – продовжує дослідник.

Мозку підлітків можуть завдати шкоди так звана нездорова їжа (анг. junk food), як говорить друга робота. Сміттєва їжа, на думку вчених, дуже смачна їжа і дає відчуття задоволення, але не має поживних речовин.

На думку дослідників, цей вид їжі не тільки збільшує розмір талії, але і в підступний спосіб завдає шкоди мозку, який все ще розвивається в молодому віці.

– Оскільки основна система нейротрансмітерів у мозку, відповідальна за контроль та відчуття задоволення під час підліткового життя, постійно формується, харчування переважно нездоровою їжею негативно впливає на прийняття рішень, посилює поведінку пошуку достоїнств і впливає на погані харчові звички у дорослому віці, – пояснює автор Доктор Емі Рейхельт з університету в Мельбурні (Австралія).

Проста зміна харчових звичок може бути складною, але, на щастя, існують й інші засоби захисту.

– Хороша новина полягає в тому, що вправи можуть допомогти відтягнути підлітків від шкідливих факторів, – говорить доктор Мічіко Ватанабе, один із редакторів журналу.

Дві інших робіт показують, що фізичні вправи можуть запобігти негативному впливу багатьох шкідливих форм поведінки молоді, але більшість з них рухаються мало.

“Довгий перелік переваг вправ може мотивувати підлітків вставати з дивана”, – говорить д-р Ватанабе.