Один з найкращих способів знизити ризик захворювання на рак – дотримуватися здорового харчування. Вчені назвали кілька причин, чому вживання певних продуктів є дієвим способом приборкати рак, про це повідомив портал Health.news.

Зменшує запалення. Між запаленням і прогресуванням раку існує зв’язок. Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі Nature, багато видів раку можуть починатися з хронічного роздратування і запалення. Крім того, в організмі можуть вироблятися ферменти, відповідальні як за посилення запалення, так і за розвиток раку.

За словами вчених, існують протизапальні продукти і добавки для зниження шкідливого впливу таких сполук.

Наприклад, потужним протизапальним ефектом володіє куркумін, активний інгредієнт спеції куркуми. Крім того, для боротьби із запаленням в раціон слід включити жирну рибу, яка багата корисними омега-3 жирними кислотами (вони мають виражену протизапальну дію).

Запобігає пошкодженню ДНК. Багато видів раку починаються з пошкодження ДНК, що призводить до того, що клітини стають злоякісними. У свою чергу, пошкодження ДНК може виникати з-за окисного стресу, викликаного накопиченням шкідливих молекул -вільних радикалів. Запобігти розвитку окислювального стресу можна, вживаючи продукти, які багаті антиоксидантами. Серед таких, наприклад, чорниця, горіхи пекан і капуста.

Запускає апоптоз. Апоптозом є процес загибелі здорових клітин. Ракові клітини ігнорують сигнали цього процесу. У свою чергу, поживні речовини, такі як куркумін і ті, що містяться в хрестоцвітних овочах, можуть руйнувати ракові клітини і сприяти їх самознищенню.

Запобігає метастазування. Рак часто характеризується метастазуванням або поширенням на довколишні органи, такі як легені, печінка і навіть мозок. Певні поживні речовини, такі як сульфорафан, які містяться в овочах хрестоцвітних, можуть перешкоджати поширенню пухлини.

Зупиняє кровоносні судини від годування пухлин. Як тільки пухлина розвивається, їй потрібно постійне постачання кров’ю, щоб продовжувати рости. Для цього в організмі розвиваються нові кровоносні судини – даний процес називається ангіогенезом. Однак існують пробні продукти, які можуть допомогти інгібувати цей процес. Епігаллокатехін галлат (EGCG), який удосталь міститься в зеленому чаї, особливо ефективний проти ангіогенезу.