Зловживання алкоголем, жирна і смажена їжа негативно позначаються на стані нашої печінки, засмічуючи її. У результаті орган гірше справляється з токсинами і це призводить до погіршення нашого самопочуття. Незважаючи на те, що в аптеках знайдеться маса препаратів для здоров’я і очищення печінки, можна допомогти їй за допомогою простих продуктів харчування.

Відмінно виводить токсини з організму зелений чай, завдяки вмісту антиоксидантів і катехінів. Вживання в їжу гарбуза допомагає відновлювати клітини печінки. Крім того, гарбуз володіє поєднанням сечогінної та жовчогінної дії. На допомогу прийдуть також цибуля і часник. У цих продуктах міститься речовина аліцин, яка сприяє виведенню токсинів з печінки.

Фахівці рекомендують також яблука – пектин, котрий міститься в них сприяє швидкому виведенню продуктів розпаду з організму. Броколі, цвітна капуста допомагають поліпшити метаболізм. Крім того, дані овочі мають жовчогінний ефект.

У числі інших корисних для печінки продуктів експерти називають авокадо, куркуму, волоські горіхи. Також дуже дієвим способом очищення печінки є поєднання оливкової олії з лимонним соком.