Артеріальний тиск завдає неприємностей не тільки коли підвищується, але і коли стає низьким. І гіпотоніків серед нас нітрохи не менше, ніж гіпертоніків …

Знижений артеріальний тиск (гіпотонія) або по-науковому артеріальна гіпотензія характеризується низьким тиском, де верхній тиск нижче 100 мм р.с., а нижній опускається нижче 50 мм р.с..

Дуже багато хто з нас живуть з досить низьким рівнем артеріального тиску, навіть не підозрюючи про це. Подібний статус не усвідомлює для людей особливих незручностей. Зі стану в хворобу гіпотонія перетворюється лише в тому випадку, коли у людини з’являються абсолютно конкретні скарги, такі як слабкість, запаморочення при різкому вставанні, ситуаційні непритомність.

Жінки страждають гіпотонією частіше, ніж чоловіки. Молоді, худорляві представниці слабкої статі з блідою шкірою, швидше за все, виявляються гіпотоніків. Схильність до подібної патології закладена в природі слабкої статі – інші гормони, інша регуляція кровообігу, більш низька м’язова маса, низька фізична тренованість.

Тим не менш, гіпотонія може бути і у чоловіків. Ця хвороба може стати наслідком великої крововтрати, з’явитися після сильних опіків або в результаті серцевої недостатності. Крім того, гіпотонія може розвинутися за принципом «одне лікуємо, а інше калічимо», у разі, якщо регулярно приймати специфічні ліки. Якою б не була причина у захворювання, вона повинна бути підтверджена фактами. І зробити це лікарю допомагають всім знайомий тонометр і Тіл-тест.

Читайте також:  Роль японського колагену в таблетках для підтримки здоров'я суглобів – Japan Trading

«Для виконання Тіл-тесту людину поміщають на спеціальний поворотний стіл, за допомогою якого можна створювати потрібний кут нахилу і в ту і в іншу сторону. Таким чином, людина перебуває в стані пасивної зміни положення тіла. Триває такий тест, згідно з протоколом, до 45 хвилин », – говорить Олександра Конраді, завідуюча центром серця, крові та ендокринології ім.В.А.Алмазова.

Якщо людині доводиться різко змінювати положення тіла самостійно, відбувається природне м’язове скорочення, що запобігає пониження тиску. А ось у Тіл-тесті, людині не потрібно докладати жодних зусиль, і тому показники більш наочні.

Важкий характер хвороба може мати в рідкісних випадках, аж до знерухомлення тіла людини. У таких випадках хворому призначається медикаментозне лікування.

«Гіпотонія більш легке захворювання, ніж гіпертонія. Але тут теж потрібно розібратися. Якщо це симптом якогось важкого захворювання, то він може бути небезпечним для організму. А якщо це просто первинна гіпотонія, то все не так страшно », – говорить доктор Нонна, академік РАПН, творець препаратів« Доктор Нонна ».

Зазвичай, гіпотонія з віком проходить само собою.

Головний біль

Головна біль при гіпотоніїОдин з основних проявів гіпотонії – головний біль. Характер гіпотонічного головного болю може бути різним. Найчастіше це тупа і давляча біль, але також вона може носити нападоподібний, пульсуючий характер. Поряд з головним болем може спостерігатися часте серцебиття і з’явитися відчуття холоду до тремтіння. Головною особливістю головного болю при гіпотонії є відчутна ступінь її вираженості. Досить часто такий біль з’являється після розумового або фізичного перенапруження, а також після сну, особливо після денного.

Читайте також:  Стрептоцид: краткая инструкция по применению

Чіткої локалізації такого роду біль не має. Вона може захопити і всю голову і виникати в різних її частинах – лобової, потиличної, тім’яної. Причиною головного болю може бути і мігрень, яку знижений артеріальний тиск може провокувати. Зазвичай головний біль при гіпотонії супроводжуватися позіханням, нудотою і навіть блювотою. У механізмі розвитку головного болю при зниженому артеріальному тиску ключову роль відіграє зміна тонусу судинних стінок.

Під час нападу гіпотонічній головного болю обличчя людини блідне – відбувається звуження судин, однак у деяких випадках може виникати дилатація (розширення) артерій голови, тоді обличчя людини червоніє. Напад може тривати протягом декількох годин, після чого головний біль починає поступово зменшуватися. Якщо в процесі нападу людині вдається заснути, то, швидше за все, прокинеться він вже без головного болю, але загальне нездужання і слабкість залишаться.

Поза нападу головного болю гіпотоніки почувають себе цілком здоровими, і виявити у них ознаки захворювання складно.

Читайте також:  Ризики та переваги: що важливо знати про видалення пухлин шкіри
Як собі допомогти

Знижуватися тиск у гіпотоніків може у відповідь на зміну атмосферного тиску, підвищену вологість, прийом алкоголю, переїдання і стреси.

Якщо ви помітили, що у вас почало погіршуватися стан, спробуйте зігріти грілкою ніс, шию, чоло. Якщо вам стає гірше, ненадовго помістіть грілку на груди. Якщо ви на роботі – зробіть собі гарячого чаю, зігрійте долоні, потріть ніс. Головне ліки при зниженому тиску – це гаряча кава або міцний гарячий солодкий чай з лимоном. Іноді допомагає трохи коньяку або червоного вина, наприклад, кагору.

Якщо на тлі прийому препаратів проти гіпертонії через якийсь час тиск знижується більш, ніж потрібно, потрібно коригувати терапію – зменшувати дози або навіть відміняти якісь препарати.

Лікарі не радять гіпотонікам виходити на вулицю з відкритою головою і шиєю в холодну погоду. Ноги і руки гіпотонікам краще тримати в теплі. Адже серцево-судинній системі доводиться докладати великих зусиль для того, щоб зігрівати кінцівки, а це додаткове навантаження.

Від головного болю можуть допомогти і спазмалітики, але слід врахувати, що вони можуть посилити запаморочення. Тому краще приймати їх разом із судинорозширювальними ліками, які вам призначить лікар.

Нехай будь-які зміни погоди не погіршують вашого самопочуття. Будьте здорові.