Наступного разу так і скажіть начальнику: це не відпустка, а плановий захід по зміцненню здоров’я співробітників.

1. Настрій підвищується. Вже на етапі планування

Британські вчені виявили, що люди відчувають себе більш щасливими, коли збираються у відпустку (як ніби це не було і так зрозуміло).

А їхні американські колеги довели, що люди, які подорожують хоча б раз в рік, страждають депресією на 20% рідше, ніж ті, хто взагалі не подорожує або робить це дуже рідко.

2. Підвищується інтелект

Подорож

Коли світ навколо стає зрозумілим і одноманітним, мозок перестає обтяжувати себе роботою. Подорож його «струшує», прибирає наліт автоматизму з інтелектуальної діяльності. Зміна декорацій зміцнює зв’язки між нейронами – ці клітини відповідають за нашу кмітливість. Схожий результат дає вивчення нової мови або нове хобі.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

До того ж, мало що так стимулює творчість, як нові враження. Ернест Хемінгуей, Габріель Гарсіа Маркес і Марк Твен надихалися подорожами – можливо, і вам у відпустці прийде в голову пара геніальних ідей.

Вчені з Піттсбурзького університету в США навіть заявили, що подорожі можуть запобігти хворобі Альцгеймера. Ну, або хоча б знизити ризики.

3. Зміцнюється імунітет

Для нас нова країна – захват, а для імунної системи це той ще стрес. Незнайомі мікроорганізми змушують її весь час бути в тонусі. Доводиться виробляти нові антитіла – а це зміцнює захист нашого організму і робить його стійкішим до хвороб.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати
4. Знижується ризик серцево-судинних захворювань

Сім'я

Коли ми проводимо відпустку вдома, ми не відпочиваємо до кінця: залишаються звичні справи і проблеми, спілкування все з тими ж людьми, битовуха… А подорож – це маленький втеча від обов’язків. Вже на третій день поїздки знижується рівень тривожності, і цей ефект залишається ще на кілька тижнів після повернення. Завдяки йому люди, які щороку подорожують, на 20% рідше страждають хворобами серця і судин.

5. На нашій планеті повно цілющих місць

Термальні джерела є в Ісландії, Чехії, Італії, Угорщині та ще десятку країн. Вони очищають шкіру, знімають біль і стрес, лікують різні захворювання – це цілий комплекс процедур для вашого здоров’я. І ніякі СПА-салони, ніякі басейни з морською водою не відтворять вам цей ефект на батьківщині.

Читайте також:  Вплив телемедицини на доступність медичних послуг у віддалених регіонах