У світі починається найдовший за всю історію період дефіциту шоколаду. Про це повідомили представники найбільших компаній з виробництва цих ласощів. Прогнози експертів досить песимістичні: в недалекому майбутньому справжній шоколад стане одним з найбільш дефіцитних продуктів, доступних людині.
 

Як випливає із заяви, розповсюдженої лідерами світового виробництва шоколаду (компанії Mars, Inc і Barry Callebaut), його виготовлення в даний час перетворилося на справжню проблему. За словами фахівців, виник серйозний дисбаланс між виробництвом і споживанням шоколаду: якщо зацікавленість і потребу в цьому продукті постійно зростає, то ресурсів задовольнити зростаючий попит явно недостатньо.
 
На доказ експерти наводять такі цифри – в минулому році в світі було з’їдено на 70 тисяч тонн більше шоколаду, ніж вироблено. При цьому вони переконані, що розрив буде тільки збільшуватися.

«До 2020 року ця різниця може досягти мільйона тонн, а вже до 2030 року справжній шоколад може стати рідкістю і предметом розкоші», – передрекли «шоколадну кризу» виробники.

Причиною того, що світ зіткнеться зі справжнім дефіцитом шоколаду, називаються несприятливі погодні умови в Східній Африці. У цьому регіоні вирощується близько 70% світового врожаю какао-бобів, однак через суху спекотну погоду та хвороб врожайність какао останнім часом різко впала. Фермери стали недоотримувати близько 30-40% врожаю, що змусило багатьох з них перейти на вирощування інших, більш вигідних в плані прибутку культур. На додачу в світі поширюється популярність гіркого і темного шоколаду, для виготовлення яких потрібно набагато більше какао-продуктів, ніж для виробництва молочного шоколаду. Подібна затребуваність лише ще більше загострює проблему нестачі какао.

Читайте також:  Кращі продукти на сніданок для зниження рівня цукру в крові

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ШОКОЛАД: НА ВСІ ВИПАДКИ ЖИТТЯ

ЧОРНИЙ ШОКОЛАД КОРИСНІШЕ ЇСТИ НА СНІДАНОК

ШОКОЛАД ЗАХИЩАЄ ВІД ЖИРУ НА ТАЛІЇ

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News