Рак шийки матки вважається одним з найбільш небезпечних захворювань для жінок. Якщо вчасно не звернутися до лікаря і не почати лікування, то це може призвести до летального результату. Однак на ранній стадії розвитку від цього захворювання цілком можна позбутися. Головне — вчасно його виявити!

Основним збудником раку шийки матки є вірус папіломи людини. Він може передаватися статевим шляхом, а також іншими способами. Тим не менш, навіть наявність в організмі клітин цього вірусу не завжди свідчить про початок появи раку шийки матки. Пояснюється це тим, що далеко не всі типи вірусу є збудниками цього захворювання.

Також, крім вірусу, про наявність захворювання можуть свідчити й інші ознаки. При появі будь-якого з них бажано як можна швидше звернутися до лікаря. Головне — виявити хворобу на початковій стадії її розвитку. Це дозволить вчасно вилікувати її.

Читайте також:  Лікар назвала здатні шкодити організму корисні продукти
Ознаки, характерні для раку шийки матки

На стінках шийки матки з’являються не характерні для цього органу утворення

З часом вони можуть засихати або лопатися. Подібні процеси породжують сильну кровотечу, а жінка відчуває біль в області тазу.

На матці або її шийці утворюються нетипові для цих органів бородавки

Часто це свідчить про розвиток в організмі ВІЛ, що в свою чергу, може вказувати на наявність такого захворювання, як рак шийки матки.

Нестандартні виділення

Подібного роду процеси означають, що з матки виходять злоякісні клітини. Дана ознака є одною з найбільш характерних при раку шийки матки.

Читайте також:  Онколог розповів про шанси вилікувати рак кишківника на різних стадіях

Постійна втома

Якщо ви нічого особливого протягом дня не робили, але при цьому відчуваєте втому, а апетит повністю пропав — можливо, у вас почала розвиватися анемія. Це, в свою чергу, є одним з непрямих ознак раку шийки матки.

Швидке зниження ваги

При раку шийки матки шлунок починає стискатися і зменшуватися в розмірах. Тому навіть при хорошому апетиті вага буде зменшуватися. Це сигнал до того, що ви негайно повинні бігти до гінеколога.

Стискання нирок і сечового міхура

Внаслідок чого ви не можете своєчасно і в повному обсязі ходити в туалет. Дана ознака також свідчить про потенційну появу і розвитку розглянутого нами захворювання.

Читайте також:  Як розпізнати маніпулятора та не піддатися на провокації: прості поради

Постійні болі в області стегон і спини

Викликані тим, що кровоносні судини при розвитку раку шийки матки звужуються. Внаслідок цього кров погано циркулює.

Звичайно, багато з цих ознак є другорядними. Проте для запобігання хвороби потрібно намагатися дотримуватися правил гігієни під час заняття ѕексом. І хоча б пару разів на рік відвідувати кабінет гінеколога. Слідкуйте за своїм здоров’ям і будьте здорові!

Джерело: HeadInsider