Полуниця має безліч корисних властивостей, про це можна почути дуже часто. Тим не менш, цій ягоді приписують властивості, якими вона в реальності не володіє.

Зокрема, стверджується, що в полуниці міститься ацетилсаліцилова кислота, і тому вона відрізняється жарознижувальними властивостями, а також може знімати жар, позбавляти від головного болю. Однак це не так, у складі полуничних ягід ацетилсаліцилова кислота відсутня. Відповідно,вищеназвані властивості полуниці приписують марно.

Також корисно знати, що полуницю корисніше вживати не як таку, а разом з жировмісним продуктом – з тими ж вершками. У полуниці міститься бета-каротин, провітамін, отриманий організмом з рослинною їжею і є потужним антиоксидантом. Частина цієї речовини в процесі засвоєння перетворюється у вітамін А, разом з жирами з молочних продуктів бета-каротин з полуниці буде засвоюватися набагато краще.

Читайте також:  "Сови" схильні до більшого ризику хвороб серця

Мало хто обізнаний, що полуниця є ефективним афродизіаком – збудливу дію має чудовий аромат цієї ягоди. Вживати полуницю разом з горіхами і медом сексологи рекомендують у вигляді романтичної вечері.

Крім цього, полуниця знімає стрес. Медики рекомендують по можливості глибоко вдихати аромат стиглих ягід. Якщо засушити ті ж ягоди, а також листя або квітки рослини, їх можна використовувати як засіб для зняття нервової напруги взимку. З квітів і листя для цього виготовляються саше, а засушені ягоди можна додавати в чай.

Джерело: МедікФорум