Поняття “цільні продукти” відноситься до натуральної однокомпонентної їжі, багатої поживними речовинами, яка в основному не оброблена і не містить хімічних добавок.

Цільні продукти тваринного і рослинного походження містять вітаміни і мінерали, які необхідні для оптимальної підтримки здоров’я. Наприклад, яйця і печінка багаті холіном, необхідною поживною речовиною для функціонування і розвитку мозку. У свою чергу рослинна їжа, чашка червоного перцю або скибочок апельсина, містить більше 100 відсотків рекомендованої денної норми вітаміну С.

Різні види цільних продуктів сповнені корисних поживних речовин, вітамінів і мінералів. Причому це не єдина причина того, чому такі продукти повинні вживатися нами в їжу.

Містять антиоксиданти. Антиоксиданти – це сполуки, які допомагають боротися з вільними радикалами, нестабільними молекулами, що викликають пошкодження клітин. Антиоксидантами багаті такі продукти, як фрукти, бобові, горіхи, овочі і цільні зерна.

Свіжі, необроблені продукти тваринного походження теж містять антиоксиданти, але не так багато, як рослинні продукти.

Містять клітковину. Харчові волокна, які являє собою клітковина, мають багато переваг для здоров’я: покращують травну функцію і обмін речовин, допомагають довше зберігати відчуття ситості, уникати зайвих перекусів.

Містять хороші жири. Багато природних жирів корисні для вас. Оливкова олія першого віджиму багата олеїновою кислотою, мононенасиченим жиром, який корисний для здоров’я вашого серця. Рослинні продукти, такі як авокадо, горіхи і насіння, також дуже насичені корисними жирами. Жирні кислоти омега-3, що містяться в жирній рибі, можуть допомогти запобігти запаленню і поліпшити здоров’я серця.

Покращують стан кишечника. Багато цілісні продукти забезпечують організм пребіотиками, які перетворюються бактеріями кишечника в жирні кислоти з коротким ланцюгом. Ці кислоти покращують здоров’я кишечника і контроль цукру в крові.

Оздоровлюють серце. Натуральні цілісні продукти багаті поживними речовинами, конкретно магнієм і корисними жирами, які покращують здоров’я серцево-судинної системи. Дотримання раціону, що складається з цілісних продуктів, може допомогти мінімізувати запалення, яке є одним з основних факторів серцево-судинних захворювань.

Мінімізують ризики захворювань. Найвідоміший раціон, заснований на споживанні цілісних продуктів, – це середземноморська дієта. Доведено, що харчування відповідно до неї може допомогти знизити ризики розвитку метаболічного синдрому, діабету, серцево-судинних захворювань.