Раніше при безсонні рекомендували випити перед сном келих вина або коктейлю, однак, зараз науково підтверджена шкода даного способу заснути. Але багато як і раніше приймають алкоголь в якості снодійного. Алкоголь перед сном не тільки не поліпшує сон, а й негативно впливає на здоров’я людини і може призвести до розвитку алкоголізму.

Деяким людям незначна кількість спиртного може допомогти розслабитися і швидко заснути, а інші після алкоголю не можуть спати взагалі. Майже у всіх людей після кількох чарок алкоголю, випитих перед сном, сон порушується і стає неспокійним. Людина може прокидатися кілька разів за ніч, замість того, щоб міцно спати. Його сон стає неспокійним, переривчастим, неміцним.

Тривалість сну після спиртного також скорочується.

Випитий стакан коктейлю або келих пива днем, не затримається в крові до ночі і «вивітриться», не порушуючи сон і не викликаючи безсоння. Цього не можна сказати про таку ж кількість спиртного, випиту безпосередньо у вечірній час за годину-дві до сну. Це стосується і кофеїну, він діє схоже.

Якщо ви звикли приймати алкоголь перед сном, щоб швидше заснути і вам важко відразу відмовитися від цієї шкідливої звички, то це можна зробити поступово. Спочатку дві чарки, потім одна, потім спробуйте пити менш міцний напій, а потім спиртне замініть фруктовим соком. Це набагато смачніше і корисніше для здоров’я людини.

Якщо ви приймаєте алкоголь в якості снодійного, то майте на увазі, що це негативно впливає на сон і може призвести до алкоголізму. За даними статистики, алкоголізм так і починається.

Відзначається аномалія сну у дітей, чиї мами пили спиртне під час вагітності. Спиртне викликає сильне хропіння і сопіння і може навіть бути загрозою для життя людини. Алкоголь розслаблює м’язи горла і може заважати пробудженню.

У США вчені провели такий експеримент. Вивчали сон 20 чоловіків у віці від 20 до 65 років, які перед сном вживали кілька чарок горілки. Епізоди зупинки дихання уві сні у них збільшилися в 5 разів. При захворюванні серця та легень людям категорично не можна пити спиртне перед сном. Це загрожує їхньому життю.

Іноді, коли алкоголіки перестають пити, їх сон може ще більше погіршитися на деякий час. Їм стає важко засипати, сон стає не міцний і переривчастий, частішають нічні кошмари. У зв’язку з цим вони знову повертаються до спиртного, і все починається по-новому.

Але протягом кількох тижнів, якщо хворий не починає пити, то сон різко поліпшується. Але іноді може знадобитися і більше часу. Але бувають випадки, що сон не стає нормальним, як у здорової людини навіть протягом декількох місяців. Потрібно змиритися, оскільки на відновлення сну після відміни алкоголю потрібен час. Не всім вдається впоратися з цим самому. У таких випадках може знадобитися допомога фахівця.

Для того, щоб людина повноцінно виспалася протягом ночі, її сон повинен чотири-п’ять разів пройти певний цикл: перейти з повільної фази сну в швидку і назад.

Під дією спиртного кількість циклів сну скорочується до одного-двох, і кількість відновлюючих сили швидких фаз сну стає менше.

Крім того, і в повільній фазі сон стає дуже неглибоким, тому людина легко прокидається. Зазвичай пробудження відбувається вже через кілька годин сну – з почуттям втоми і розбитості.

Незважаючи на те, що сон випившої людини не надто глибокий, його м’язи зазвичай сильно розслаблені. Особливо часто релаксація відбувається з м’язами носоглотки і гортані, які в розслабленому стані вібрують від потоку проходячого через них повітря.

Виходять різкі і гучні звуки, які називають хропінням.

При цьому людина, яка хропе заважає спати не тільки тим хто знаходиться поруч, але і самій собі – через власний звуковий супровід вона не може глибоко і повноцінно заснути.

Алкоголь – дуже сильний сечогінний засіб. Тому за ніч доведеться кілька разів прокинутися через переповнений сечовий міхур навіть від пари келихів пива.

Сечогінний ефект алкоголю зазвичай закінчується зневодненням, і ближче до ранку доводиться вставати для того, щоб заповнити втрату рідини.

А якщо доза спиртного була досить висока, приблизно в цей же час можуть з’явитися перші симптоми похмілля: нудота, печія і головний біль, які також не сприяють здоровому сну.

Перестаньте пити каву і міцний чай у другій половині дня. Перед сном краще всього випити заспокійливий збір або тепле молоко.
Заведіть звичку гуляти перед сном. Краще всього, якщо ви будете це робити в компанії чотириногого друга – так вам не представиться можливості пропустити прогулянку.

Заведіть ритуал засинання: провітріть перед сном спальню, прийміть теплий душ або ванну, переодягніться в піжаму і вирушайте в ліжко.

Приберіть із спальні телевізор і комп’ютер і не намагайтеся перед сном спланувати справи на наступний день. Краще почитайте книгу – але не занадто захоплюючу, щоб не засидітися за нею до ранку.

Алкоголь скорочує кількість фаз сну, під час яких людина по-справжньому відпочиває. А необхідність зайвий раз відвідати туалет, випити рідини або прийняти таблетку від головного болю позбавляє можливості повноцінно і безперервно поспати. Але заснути можна і без алкоголю – досить завести собі розслаблюючі ритуали.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВПЛИВ АЛКОГОЛЮ НА ОРГАНІЗМ

ЯК АЛКОГОЛЬ ВПЛИВАЄ НА МОЗОК

ЯК АЛКОГОЛЬ ВПЛИВАЄ НА НАСТРІЙ?