Нерідко трапляються дні, коли з самого ранку немає ну просто жодної хвилини для того щоб відпочити: ранній підйом, пізній відхід до сну, постійні смикання шефа – просто минаючий стрес, крім того і вдома не відволіктися від проблем. Так, розслабитися в такій ситуації неможливо. Якраз все це так часто і стає причиною появи смикання очі або нервового тику. Швидше за все, ви вже не раз помічали, коли в самій повіці або під нею виникає маленьке тремтіння. Нехай спочатку це не сильно помітно, а навколишні так і зовсім його не побачать, але потім ви починаєте сильно відволікатися і дратуватися з цього приводу. Це добре, коли око перестає сіпатися само по собі, але трапляється і так, що вже пройшов день, два чи тиждень, а мимовільне тремтіння все так і не зникло і почало вам сильно отруювати життя.

Причини явища

 
Подібні мимовільні, але дуже докучливі рухи м’язів ока, які ну ніяк не виходить врегулювати самостійно, називаються нервовим тіком. Він є невралгічною проблемою, пов’язаною з яким-небудь невралгічних захворюванням.

Нервовий тік може бути як первинною, так і набутою проблемою. Причини, що викликають смикання ока, повіка або його м’язів досить прості. Нервова система подає помилковий імпульс, який змушує постійно скорочуватися групу м’язів або один м’яз. З часом, цей м’яз, що знаходиться в безперестанній роботі, втомлюється, і з’являються хворобливі відчуття.

Одну з причин, чому смикається око, ми вже встановили. Але якщо все це розглядати дещо ширше, то ми можемо зрозуміти, що винна в такій ситуації може бути і травма голови, і будь-яке інфекційне захворювання, яке навіть було перенесено в дуже далекому минулому. Як ви знаєте, нічого не проходить без сліду, тому те, що відбувалося хай і дуже давно, з часом може позначитися на нашому організмі.

Читайте також:  Проблеми при ходьбі , про що це може говорити

На сьогоднішній час причина, яка пояснює смикання очі – це скажений ритм нашого життя, відсутність певного режиму праці та відпочинку, постійні фізичні і, що ще більш важливо, емоційні навантаження. Люди з усіх сил намагаються бігти попереду часу, зовсім забувши про власне здоров’я.

А що в результаті? Депресії, неврози, постійна агресія, апатія і абсолютно неврівноважена психіка. Так, залишитися спокійною і врівноваженою людиною в подібних умовах практично неможливо. Тепер ви знаєте, що причин, чому, смикається ліве око, наприклад, величезна безліч.

Зняття напруги

Існує кілька варіантів, які допомагають зняти напругу і трохи «розтрусити» свій організм, вивівши його зі стану нервового застою.

Швидше за все, для вас не буде відкриттям, якщо ви дізнаєтеся, що необхідно врегулювати власний режим дня, сну і відпочинку.

Дуже важливо, щоб у вас був повноцінний сон. Крім того, постарайтеся урізноманітнити раціон свого харчування, включіть в нього фрукти і овочі, побільше зелені. Всі ці продукти містять не тільки вітаміни, але і безліч мінералів, які необхідні для того, щоб підтримувати правильну роботу вашого організму.

Якщо ви помітили і вас дуже турбує, чому смикається праве око, це говорить про те, що не все у вашому організмі абсолютно благополучно. Постарайтеся на час залишити рішення найскладніших і нервових проблем і спробуйте просто відпочити (відвідати салон, сходити на пляж, навіть просто виспатися).

Читайте також:  3 симптоми тромбозу глибоких вен

Коли ви відпочинете, вам здасться, що ваші жахливі проблеми виявляються і не так страшні. І що дуже важливо, у вас пройде цей противний нервовий тік.

Швидше за все, самі ви не зможете визначити причину, по якій у вас смикається око. Адже для кожної людини вона індивідуальна. Але якщо причина вам відома, то знайте, що видалити нервовий тік ви зможете, тільки вилікувавши захворювання або прибравши проблему, яка його провокує.

Коли будете лікуватися, намагайтеся ні в якому разі не перегріватися, переохолоджуватися і взагалі будь-яким чином провокувати власний організм. Інакше нескладно отримати щось набагато більш страшне, ніж простий нервовий тік.

Якщо ви слідували абсолютно всім рекомендаціям, а око так і не перестало смикатися, варто все ж відвідати лікаря. Не знаєте до кого звернутися? Найкраще вам підійде фахівець невропатолог, адже такі, здавалося б, незначні симптоми можуть бути передвісником досить серйозного захворювання. Так що час втрачати не варто.

Що робити, коли смикається око

 
Дуже важливо розуміти, що якщо ви самі не будете налаштовані на те, щоб заспокоїтися і відпочити, може статися так, що нервовий тік перетворитися лише в перші прояви збою у вашому організмі. Дуже важливо, хоч і непросто, взяти себе в руки.

Читайте також:  Що станеться тілом, якщо робити по 10 віджимань на день

Задумайтесь про своє здоров’я.

Далі прийміть за більш активні заходи, а саме, пропити повний курс препаратів на травах або заспокійливі настоянки, наприклад, ромашку, валеріану та інше.

Щоб око перестало смикатися, дуже важливо розслабитися: закрийте міцно очі і зробіть дуже глибокий вдих. Потім відкрийте очі. Необхідно повторювати таку вправу не менше 5 разів. Не треба ігнорувати такий простий метод, адже він чудово розслабляє нервову систему.

Дуже важливо добре висипатися. Намагайтеся лягати спати раніше, хоча б на 2 години раніше, ніж ви робите це зазвичай. А протягом дня (якщо є така можливість) можете собі влаштовувати невеликі перерви хвилин по 15.

Деяким людям досить швидко допомагає прибрати тік просте моргання. Просто поморгайте протягом хвилини часто-часто.

Дуже велика напруга для очей може бути викликана постійною роботою за комп’ютером. Намагайтеся хоч трохи скоротити час, що проводиться за ним.

Ще одна причина смикання ока- недолік магнію в організмі. Адже саме цей елемент відповідає за те, що нервова система людини працює рівно і без збоїв, він же знімає перезбудження нейронів. Для того, щоб отримати нормальну кількість магнію, їжте кавуни, рибу, банани, горох, квасолю, житній хліб і шоколад.

Намагайтеся не потрапляти ні в які стресові і конфліктні ситуації. Постарайтеся поберегти власне здоров’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ НЕРВОВИЙ ТИК І ЯК З НИМ БОРОТИСЯ?

ЯК ЗНЯТИ ВТОМУ ОЧЕЙ?

ЧЕРВОНІ ОЧІ: ПРИЧИНИ І ЛІКУВАННЯ