До цієї хвороби схильні і молоді, і люди зрілого віку – тому важливо вживати заходів профілактики.

Кожні чотири хвилини одна людина в світі вмирає від інсульту. Ніхто не застрахований від цієї хвороби: у зоні ризику чоловіки і жінки, літні люди і зовсім молоді, ті, хто ведуть здоровий спосіб життя, і ті, хто нехтує своїм здоров’ям. Щоб максимально знизити ризик, важливо знати ранні ознаки захворювання і звертатися до лікаря, як тільки запідозрите хворобу у себе або близьких. Але не менш важливо знати, які чинники можуть збільшити ризик хвороби, і уважно спостерігати за своїм здоров’ям, якщо ви в зоні особливого ризику.

Високий кров’яний тиск

Найбільш значущий фактор ризику інсульту – це високий кров’яний тиск. Ви ризикуєте вже в той момент, якщо ваш «верхній» тиск перевищує 130, а якщо протягом двох тижнів або довше він тримається на позначці 140 і вище, терміново звертайтеся до лікаря і приймайте заходи.

Крім медикаментозних засобів, для нормалізації кров’яного тиску важливо знизити споживання солі, відмовитися від куріння і алкоголю, займатися спортом і переглянути свій щоденний раціон, виключивши з нього легкі вуглеводи, мононасичені жири та продукти, що підвищують рівень «поганого» холестерину.

Високий рівень холестерину

Холестеринові бляшки в артеріях можуть заважати нормального кровотоку, перешкоджаючи нормальному кровопостачанню мозку і в підсумку викликати інсульт. Безпечний рівень загального холестерину — 200, а підвищений ризик інсульту починається з цифри в 240. Особливо важливо стежити за рівнем ліпопротеїнів дуже низької щільності (ЛПДНЩ) — саме їх надлишок призводить до відкладення небезпечного нальоту на стінках судин, що призводить до звуження артерій і перешкоджають нормальному кровотоку.

Регулярно здавайте аналізи і відстежуйте рівень холестерину, а також стежте за своїм раціоном: при підвищенні показників, варто скоротити споживання цукру, легких вуглеводів, насичених жирів. Варто їсти більше жирної риби, оливкової олії, інших продуктів, що містять мононенасичені жири, а також щодня знаходити час і можливість для фізичної активності — хоча б для прогулянок.

Продовження на наступній сторінці: 1 2 3 4