Міфи заважають нам зрозуміти, як правильно займатися спортом і якого результату можна чекати.

Малорухливий спосіб життя – шлях до хвороб і появи зайвої ваги. Тому більшість з нас замислюється про те, як більше рухатися з користю для здоров’я. Але який вид фізичних навантажень вибрати? Біг, йога, аеробіка, вправи на тренажерах? Що підійде саме вам, допоможе підтримувати організм у тонусі, уникнути виникнення хвороб і проблем з вагою? Одним з найпопулярніших видів фізичної активності є аеробіка.

Рухаємося під музику

Аеробіка – це комплекс вправ, які виконуються під музику. Займаючись аеробікою, ми підлаштовуємося під ритм музики і підтримуємо певний темп рухів. Аеробіка включає в себе повторювані аеробні вправи низької і середньої інтенсивності.

Аеробіка – це динамічно і ритмічно, вона допомагає підтримувати тіло в тонусі і є, як правило, колективним видом занять. Тому багато хто з нас вибирають саме її.

Аеробіка допоможе

Аеробіку використовують щоб:

 • тренувати м’язи і підтримувати тіло в спортивній формі
 • для профілактики захворювань
 • в якості лікувально-оздоровчої фізкультури
 • для схуднення

Аеробні вправи:

 • зміцнюють м’язову і дихальну системи
 • позитивно впливають на роботу серця, сприяють зниженню тиску та уповільнення пульсу
 • покращують циркуляцію крові і забезпечують хороше постачання киснем всіх клітин організму
 • зменшують ризик виникнення діабету
 • допомагають боротися з негативним впливом стресових ситуацій на організм і поліпшують психічний стан

Якщо ви вирішили зайнятися спортом, переслідуючи одну з цих цілей, то аеробіка вам підходить. Але щоб отримати потрібний результат, потрібно розуміти, як правильно займатися. Ми ж часто, наслухавшись або начитавшись неправдивої інформації, робимо помилки, які заважають отримати потрібний ефект. Тому перш ніж приступати до занять, давайте поговоримо про міфи, які пов’язані з цим видом фізичної активності.

Найпопулярніші міфи про аеробіку
 • Чим довше тренування, тим краще. Насправді оптимальний час тренування з аеробіки – 60 хвилин. Перші заняття для новачків можуть тривати всього 20 -30 хвилин. Поступово час тренувань збільшується.
 • Чим швидше втомишся, тим краще. Це не так. Під час тренування треба стежити за своїм станом і не допускати сильних перевантажень. Зазвичай контролюється частота серцевих скорочень. Під час аеробіки навантаження повинні бути середнього ступеня інтенсивності (50-75% від максимуму, якщо вважати по пульсу) і змінюватись індивідуально залежно від вашого рівня фізичної підготовленості.
 • Якщо не можеш регулярно займатися, не займайся взагалі. Дійсно, краще кожного тижня приділяти аеробіці певний час. Вважається, що краще за все займатися 3-5 разів на тиждень. Але якщо ви з якихось причин змушені перервати заняття на деякий час, то нічого страшного в цьому немає.
 • Якщо щось відразу не виходить, значить це не твій варіант. Насправді у непідготовленої людини просто не може все відразу вийти. А якщо ви до того ж були далекі від спорту, то не чекайте, що зможете з першого разу запам’ятати і виконати весь комплекс рухів. Але це не є перепоною до занять аеробікою. Головне відчути, чи підходить вам стиль тренувань. Робіть спочатку найпростіші вправи і поступово освоюйте нові.
 • Можна займатися чим завгодно, не важливо, чим саме. Насправді дуже важливо, чим конкретно ви займаєтеся. Для початку треба зрозуміти, навіщо ви вирішили займатися. Яка мета: загальне оздоровлення організму, схуднення, корекція фігури? І виходячи із завдань підбирати собі потрібний комплекс вправ.
 • Не обов’язково правильно виконувати вправи. Насправді кожна конкретна вправа зачіпає певні м’язи і розроблена для конкретних цілей. Якщо робити її не так як показав тренер, можна не добитися потрібних результатів і навіть нашкодити собі, неправильно навантажуючи м’язи і зв’язки.
 • Якщо займаєшся аеробікою, стежити за харчуванням не потрібно. Рух – важлива умова здоров’я. Але він не виключає необхідності правильно харчуватися. Ваше харчування має бути збалансованим. А якщо ви зайнялися аеробікою з метою схуднути, то відслідковувати, що ви їсте і в яких кількостях, потрібно обов’язково. Адже головна умова схуднення – контроль калорій. Тільки коли ви будете витрачати більше калорій, ніж споживати, ваша вага почне зменшуватися.

Однієї зарядки м.б. недостатньо для активізації процесу розщеплення жирів – потрібно 2-3 рази на тиждень відвідувати секцію аеробіки, фітнесу, чи бігати 20-30 хвилин недалеко від будинку, або швидко ходити не менше 1 г. щодня.

Аеробні вправи не зроблять вас суперсильними і дуже накачаними, для цього їх потрібно поєднувати з анаеробними тренуваннями. Але якщо ви ставите своєю метою загальне зміцнення організму, якщо ви любите музику і любите рухатися під музику, тоді аеробіка – ваш вид спортивних занять!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ СТЕП-АЕРОБІКА

АЕРОБІКА – КОРИСНО І ДОСТУПНО КОЖНОМУ

ЯКИЙ СПОРТ ВИБРАТИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ