Регулярне вживання зеленого чаю або кави корисно для зниження ризику смерті від вторинних захворювань у людей, які пережили серцевий напад або інсульт – до такого висновку прийшли дослідники з Японії.

Зазвичай напої з кофеїном не вважаються корисними для людей, що мають проблеми з серцем. Але результати дослідження групи вчених з університету Осаки свідчать, що пацієнти, які пережили інсульт або інфаркт, можуть в значній мірі знизити ризик смерті, асоційованої з вторинними нападами, вживаючи зелений чай або каву. Отримані дані японські фахівці опублікували в спеціалізованому журналі “Stroke” Американської кардіологічної асоціації.

В рамках дослідження його автори проаналізували інформацію про здоров’я майже 46 000 чоловік віком від 40 до 79 років. 60% випробовуваних становили жінки.

Читайте також:  Чотири ознаки, що вам потрібні полівітаміни

Експерти розділили учасників на три групи: “перенесли інсульт”, “перенесли серцеві напади”, “не переносили ні інфаркту, ні інсульту”.

Уважно вивчивши звички людей щодо споживання зеленого чаю і кави, вчені прийшли до висновку, що ці напої корисні для пацієнтів, які постраждали від вищеназваних судинних патологій. Їх пиття збільшувало для людей, які перенесли інсульт або серцевий напад, шанси на більш довге життя.

“Люди, які вижили після інсульту змогли знизити ризик смерті від різних ускладнень на 62%, якщо вони випивали сім чашок зеленого чаю в день. Будь-хто, хто пережив серцевий напад, зміг знизити ризик смерті приблизно на 22%, випиваючи чашку кави в день, в порівнянні з суб’єктами, які не пили каву регулярно”, – повідомив керівник проекту Хіроясу ІСО.

Читайте також:  Життя у шлюбі пов'язане з більш здоровим рівнем цукру в крові

Також Вчені виявили, що учасники з третьої групи, у яких ніколи раніше не було серцевого нападу або інсульту, могли знизити ризик смерті на 14%, якщо вони випивали більше однієї чашки кави в тиждень.

Для довідки: чашка зеленого чаю, що приймалася в розрахунок дослідниками, містила близько 100 мілілітрів рідини, чашка кави – 150 мілілітрів.