Втому і нудьгу можна перемогти за допомогою вітамінів гарного настрою. У цій статті ви дізнаєтеся, які саме вітаміни додадуть нам сил і енергії.

Якщо вас не покидає поганий настрій, ви відчуваєте занепад сил і нервове виснаження, то причиною тому може бути нестача ключових вітамінів і мінералів, які надають людині прилив сил і відчуття бадьорості.

У цій статті ми розповімо вам про вітаміни, без яких немислиме активне життя з хорошим настроєм.

Вітаміни групи В

Вітаміни групи В відіграють важливу роль у підтримці нормальної діяльності нервової системи. Зокрема, виражену позитивну дію на роботу нервової системи робить вітамін В1 (тіамін). Саме цей вітамін сприяє розвитку творчих здібностей, мислення, а також гальмує процес старіння клітин. Для людей, що займаються розумовою працею, вітамін В1 необхідний особливо.

При дефіциті вітаміну В1 відчувається втома, сонливість, пригнічений стан і дратівливість.

Продуктами з високим вмістом тіаміну вважаються бобові, нешліфований рис, злакові, капуста, печінка, картопля, курячі яйця.

Інші вітаміни групи В (В2, В6) містяться в м’ясі, овочах і фруктах. Окремо варто сказати про вітамін В12 (ціанокобаламін), який в незначних кількостях міститься в м’ясі і кисломолочних продуктах. Цей вітамін також виробляється нормальною флорою кишечника.

Вітамін Н (біотин)

Вітамін Н (або біотин) головним чином відповідає за нормальне засвоєння білкових речовин. Біотин бере активну участь у вуглеводному обміні, за допомогою взаємодії з гормоном підшлункової залози.

Одним з найважливіших функцій біотину – це участь у продукції ферменту глюкокинази, яка стимулює обмін глюкози, тим самим підтримуючи оптимальну концентрацію цукру в крові. Саме глюкоза є основним поживним компонентом для нервових тканин. Тому одним з перших симптомів нестачі біотину є поганий настрій.

Джерелами вітаміну Н є яловича печінка, молоко, соєві продукти, мигдаль, варені курячі яйця, волоські горіхи і мигдаль.

Вітамін С

Аскорбінову кислоту (вітамін С) часто називають вітаміном молодості і енергії. Це з’єднання разом з амінокислотою фенілаланіном проникає в нервові клітини, де стимулює синтез гормону норадреналіну. Цей гормон сприяє підняттю тонусу і бадьорості.

Кращими джерелами аскорбінової кислоти є овочі і фрукти. Багато вітаміну С міститься в чорній смородині, білокачанної капусті, шипшині, солодкому перці, цитрусових і картоплі. У зимовий час корисними будуть відвари шипшини, оскільки в цих плодах також містяться біофлавоноїди і ферменти, які дозволяють вітаміну С краще засвоюватися.

Магній і залізо

Магній – хімічний елемент, який критично важливий для вироблення енергії. При нестачі цього елемента людина починає відчувати втому і слабкість. Магній залучений у безліч різних біохімічних циклів, за допомогою яких організм отримує енергію. Крім того, магній регулює рівень калію в організмі і роботу надниркових, що дуже важливо для нормального енергетичного балансу і підтримки оптимальної активності організму.

Що стосується заліза, то воно першу чергу необхідно для синтезу гемоглобіну – переносника кисню. При нестачі заліза людина починає відчувати втому, млявість, у нього знижується імунітет і він починає часто хворіти.

Найбільше заліза міститься в м’ясі, зернових і какао.

Натуральні та синтетичні вітаміни

Не секрет, що вітаміни найкраще одержувати з їжею. Біологічно активні речовини, які містяться в овочах і фруктах набагато краще засвоюються організмом, а значить, і принесуть більше користі. Тому одним з основних умов має стати повноцінне харчування, багате всіма групами вітамінів і мінералів. Звичайно, при виражених формах гіповітамінозу вам, швидше за все, призначати вітамінні препарати, які дозволять вам в найкоротші терміни заповнити нестачу вітамінів і мінералів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ІМУНІТЕТ І ВІТАМІНИ

ВІТАМІНИ І ФАКТИ ПРО НИХ

ЯКІ ВІТАМІНИ ЛЮБИТЬ НАША ПАМ’ЯТЬ