Навколо консервованих продуктів є безліч думок. Але багато з них не мають відношення до реальності.

Думаєте, що в консервах дуже мало вітамінів? Марно. При консервації зберігається не менше корисних речовин, ніж при будь-термічний обробці. А деякі продукти навіть стають кориснішими, наприклад, у консервованих томатах більше антиоксидантів, у вареннях і компотах багато пектину, а м’які кістки в рибних консервах стають додатковим джерелом кальцію та інших мінералів.

Не довіряєте магазинним консервам? Це теж помилка. Під час промислової консервації технологічні норми дотримуються дуже жорстко. Це гарантує, що в банку не потрапляють бактерії або грибки. В домашніх умовах провести настільки ретельну стерилізацію майже неможливо.

Давно відомо, що метал не вступає в реакцію з продуктами, які знаходяться всередині банки. Принаймні до тих пір, поки банка зберігає цілісність – після відкриття або у разі пошкодження деякі сплави можуть вступати в реакцію з продуктом. Тому консерви, які залишилися краще перекласти в іншу упаковку. У всьому іншому побоюватися не варто.

Звичайно, будь-який виробник прагне економити. Але це не означає, що в консерви потрапляють найгірші продукти, які не можна продати іншим способом. Ви ж не переживаєте, що вино роблять з винограду, який не змогли продати? Те ж саме з консервами – виробники завжди мають всі документи на продукцію і проходять строгий контроль відповідності якості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 МІФІВ ПРО КОНСЕРВИ

РОЗВІНЧАНО ГОЛОВНИЙ МІФ ПРО РИБНІ КОНСЕРВИ